Eesti metsades hulguvad nelja-viiepealised metsistunud koerte karjad, kes on ohuks kõigile kodu- ja metsloomadele.Nüüd peavad loomakaitse selts ja jahimeeste selts nõu, kuidas kutsuda korrale hoolimatuid inimesi.

"Aastaid oleme hädas olnud hulkuvate koertega, kes ajavad metskitsi taga," lausus Viljandimaa jahimeeste liidu tegevjuht Ulvi Lomp Sakalas.

"Kitsed vajuvad läbi lumekooriku, koerad aga püsivad sellel ning metsloomad langevad kergesti nende saagiks," selgitas Lomp.

Tegevjuhi sõnul hoiavad paljud maainimesed päeval koeri ketis, aga öösiti lastakse majavalvurid lahti.

Jahimeeste seltsi esindaja sõnul on metsikute koerte puhul tegu suurte, umbes saksa lambakoerte suuruste koertega. Igatahes on tegu murdjatega, iseloomustas ta.

Nimelt on metsikute koerte karjas õnnetud loomad, kelle peremees on jätnud metsa puu külge surema, kuid kes on pääsenud põgenema.

Metsistunud koer pole enam koduloom, vaid hundisarnane kiskja. Nad käituvad nagu ehtne hundikari ning peavad jahti. Kutsikaid murdma õpetades ei pelga sellised murdjad ka inimeste eluaseme juurde tulla - hunt pelgab inimest, metsistunud koer mitte.

Samal teemal:
Eesti Loomakaitse Selts ja Eesti Jahimeeste Selts ühendavad jõud

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.