Järjekordsed koerapiinajad astuvad kohtu ette
Põhja Ringkonnaprokuratuur saatis täna kohtusse uue koerapiinamisjuhtumi. Süüdistuse kohaselt ei taganud Harjumaal Neeme külas elav abielupaar oma koerale pikema aja jooksul arstiabi ega hoolitsust, põhjustades seeläbi loomale valu, piinu ja kannatusi.

Ringkonnaprokurör Leelet Kivioja sõnade kohaselt kohtles Harjumaal elav abielupaar (naine sünd 1970. a ja mees sünd 1961. a) vähemalt aasta jooksul julmalt neile kuuluvat suuremat kasvu segaverelist koera Carryt. Seni kuni koer möödunud aasta augusti algul MTÜ Eesti Loomakaitse Seltsi liikmete poolt Virumaa varjupaika toimetati.

Nad hoidsid koera maja taga kuuri juures ketis, mis oli järjepideva hõõrumise tõttu tekitanud kaelale lihasse ulatuva sügava veritseva haava. Kudede lagunemisprotsessi tõttu oli kaela ümbrus märg, tunda oli roiskumislõhna ning haavas elasid vaglad. Samuti oli kaelal armkude, millest võis järeldada, et koera kaelas olnud lehmakett on talle ka varem taolisi vigastusi tekitanud.

Abikaasad ei taganud neile kuuluvale haigele koerale pikema perioodi jooksul vajalikku arstiabi ega hoolitsust, põhjustades nii koerale vähemalt aasta jooksul järjepidevat füüsilist valu, piinu ja kannatusi, mis oleksid elementaarse hoolitsuse korral olnud välditavad.

Seega panid nad toime karistusseadustiku S § 264 lg 1 p 3 järgi kvalifitseeritava kuriteo, so looma suhtes lubamatu teo julmal viisil. Sellise teo eest on võimalik määrata rahaline karistus või vangistus kuni ühe aastani. Lisakaristusena on võimalik kohaldada loomapidamise õiguse äravõtmist kuni viieks aastaks.

Kohtuistungi aega ei ole veel kindlaks määratud.

Samal teemal:
Pealtnäha korralik pere osutus koerapiinajaks (video)

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 Nõus 2009-01-20 18:46
Täiesti nõus eelneva kommenteerijaga !
 
 
0 #1 Tore 2009-01-20 15:15
Mida rohkem tuuakse avalikkuse ette ja antakse reaalseid karistusi seda rohkem on lootust, et kasvõi avalikustamis-karistushirmus väärkohtlemisi vähemaks jääb.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.