Julmur tulistas Kuressaares koduõues jalutanud koera
Möödunud kolmapäeval tulistas seni kindlaks tegemata pahategija Kuressaares koduõues jalutanud tõukoera, kes on oma klassis tunnistatud nii Balti riikide kui ka Venemaa koertevõistlustel tšempioniks, kirjutab Meie Maa.

“Ei kujutagi ette, kes taolise teoga võis hakkama saada, ise kahtlustan küll, et äkki võis tegu olla mõne koju mineva koolipoisiga, sest Kuressaare gümnaasium asub vaid paarisaja meetri kaugusel,” lausus 8-aastase Chiccoxen Happy Hooligani nime kandva retriiveri omanik Ain Toose. “Meil on siin rahulik, korralike elanikega kant ja ka naabrid pole kunagi meie kahe koera kohta mingeid märkusi teinud. Nad on head ja rahulikud koerad.”

Koer võinuks surra

Möödunud kolmapäeval lasi pererahvas kella kolme paiku pärastlõunal mõlemad peres olevad retriiverid koduaeda jooksma. Kui kella viie paiku koerad tagasi tuppa kutsuti, märkas pere, et rahvusvahelistel võistlustel Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal siledakarvaliste retriiverite arvestuses tšempioniks tunnistatud koer lonkab. Algul ei pööratud sellele erilist tähelepanu, kuna varemgi on koer lühiajaliselt mingil põhjusel longanud ning polnud märgata ka vereplekke, kuna koer on tumedakarvaline.

Reedeks oli Happyks hüütav koer jäänud aga nõrgaks ning tema seisund halvenes üha. Loomaarst soovitas pöörduda Pärnusse, kus esmaspäeval tehtigi koerale algul ülevaatus ja siis operatsioon. Esmalt avastati koeral vasaku esikäpa liigese juures mädapaise, kui see lahti lõigati, leiti kuuliauk.

“Arstid ütlesid, et oleks me kaks päeva hiljem koeraga nende poole pöördunud, võinuks Happy selleks ajaks surra,” kinnitas Ain Toose. “Tulistamisest saimegi alles pärast operatsiooni teada, enne ei osanud keegi seda isegi oletada.”

Tulistamine nurjas tšempionikarjääri

Perepoeg Ain-Joonas Toose sõnul öeldi Pärnust, et koera oli tulistatud väikesekaliibrilisest kergrelvast. Õhupüss poleks läbivat haava tekitanud, seetõttu oli ilmselt tegu sportpüssi või -püstoliga.

Kuul oli sisenenud koera vasaku esikäpa tagant ning väljunud eest, rinnast. Lihashaav polnud palju verd tekitanud, küll aga võinuks haav põhjustada koeral sepsise ehk veremürgituse.

Pärast esmaspäeval tehtud operatsiooni oli Happy seisund eilseks paranenud sedavõrd, et ta sai juba kergelt toetuda ka viga saanud esikäpale. Samas ennustasid meedikud, et koer võibki lonkama jääda ning see tähendab auhinnatud koerale suurt tragöödiat. Hea linnukoerana tuntud Happy ei saa enam osaleda jahtidel, samuti pole tal enam sellisel juhul asja ka koertevõistlustele.

Koeratulistamine on seda kummalisem, et Toosede elumaja asub Kuressaare ühes käidavamas paigas, Kaevu ja Talve tänava nurgal, millest möödub päeva jooksul sadu kooliõpilasi.

Ain Toose oletabki, et tegu võis olla poisikese tembuga. See aga tähendab, et mõni koolipoiss võib koolis käia, sportpüstol ranitsas. Ain-Joonas saatis koolile esmaspäeva hilisõhtul hoiatuse, kuid mingit tagasisidet polnud ta eilseks pärastlõunaks saanud.

Koera on ka varem tulistatud

“Ma palun teilt südamest, kui te teate midagi selle teema kohta, palun andke mulle teada,” sõnas Ain-Joonas. Isa Ain pani aga laskja tabamiseni viiva vihje eest välja 100 eurot. Samuti tegi ta avalduse politseisse. Politsei alustas menetlust.

Varasemad analoogsed koduloomade tulistamise juhtumid Saaremaal on jäänud lahenduseta ning seetõttu üritab Ain Toose vaevatasu eest saada vihjet tulistaja kohta.

Kutsikana maksis Happy vanas rahas umbes 17 000 krooni, kui suur oli ta hind hea jahikoerana ja koertevõistluse võitjana, on aga raske öelda.
Neli aastat tagasi tulistati sama koera arvatavalt õhupüssist, kuid ka siis jäi pahategija tabamata. Koer, võrreldes nüüd juhtunud tulistamisega, toona eriti viga ei saanud. Tema laskmist seostas pere samal ajal Kuressaares mujalgi toimunud sarnaste juhtumitega.

“Siis käis vist üle linna koerte ja kasside tulistamise kampaania, sest kui viisime oma koera dr Birkenfeldti juurde, oli tal loomakliinikus lausa üks kauss loomadest välja võetud õhupüssikuulidega,” meenutas Ain Toose.

Foto: Valmar Voolaid


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.