Kaamerast saab jälgida Viljandi varjupaiga kutsikate elu
Äärmiselt rõõmustav on tõdeda, et meie seas on palju heasoovlikke ja suure südamega inimesi, kes soovivad koduta loomade heaks midagi ette võtta.

Kiitus ja tunnustus Digisilm Pro OÜ-le, kes  paigaldas  Viljandi loomade varjupaika videokaamerad ning nüüd saab jälgida koduta loomade tegemisi, leida endale lemmik ja ka annetusi teha. Küsisime Digisilm Pro OÜ juhatuse liikmelt Mario Puhkilt, kuidas tekkis selline vahva mõte.

"Tere head koer.ee lugejad ja tegijad!

Meie poole pöörduti palvega pisut seletada, kust sündis mõte Viljandi kodututele loomadele kaamerad panna ja sellisel viisil nende häda teadvustada kõigile neile, kes võtavad vaevaks hoolida? Lühike vastus oleks, et olen ka ise olnud ühe „sakslase“ omanik ja tean päris hästi, millist tööd nõuab looma eest hoolitsemine ja kuidas see hool tasutakse. Seetõttu ei jätagi varjupaigas nähtav loom külmaks neid, kes märkavad ka end ümbritsevat maailma.

Loomade varjupaika sattusime täiesti juhuslikult ja seal avanenud pilt jättis üsna sügava mulje. Ühest küljest loomade ja personali olmetingimused, mis pehmelt öeldes olid üsna kasinad ja vastukaaluks sealsete töötajate pühendumus, vaatamata kehvadele tingimustele. Nende loomade jaoks on tehtud kõik, mis saadaolevate kasinate vahenditega teha on võimalik.

Sealt tekkis ka mõte ise õlg alla panna ja paigaldada kaamerad, et olukorrale pisut enam tähelepanu tõmmata. Oleme ka varasemalt paigaldanud loomakaameraid ja teadsime, millist tagasisidet avalikkuselt oodata.

Loomade vaatamine annab inimestele positiivse emotsiooni ja eks seetõttu ole need loomade kaamerad ka niivõrd populaarsed. Kuna oli oodata suuremat publikut, siis uskusime, et annetuskampaania käivitamine oleks omal kohal ja nii see projekt sündiski.

Esimese päeva huvi kogu projekti vastu on olnud äärmiselt suur. Statistika poolest nii palju, et kaameraid on külastanud viiekohaline arv vaatajaid. Umbes nii me ka ise prognoosisime, nii et see töö tasus end igati ära. Ma ise siiralt loodan, et kogutud annetused on väikesekski leevenduseks ja äkki juhtub nii, et mõni loom leiab tänu kaameratele endale hooliva peremehe kiiremini, kui see muidu sünniks.

Soovin siiralt kõikidele koer.ee lugejatele kõike kaunist ja mõnusat olemist oma neljajalgsete sõprade seltsis."

Mario Puhk, Digisilm Pro OÜ juhatuse liige

Digisilm Pro OÜ on 2006 aastal asutatud ja Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mille põhitegevusalaks on videovalve lahenduste pakkumine üle interneti nii eraisikutele kui väikeettevõtetele ning missioonikriitiliste ja professionaalsete videovalve lahenduste loomine. Digisilm kasutab oma installatsioonide tegemisel ainult täisdigitaalset IP kaameratel põhinevat tehnoloogiat.

Kutsikakaamerat saab vaadata nüüd ka koer.ee portaalist .
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 kiku20 2009-09-01 00:03
Väga tore!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.