Koera kael on sama tundlik, kui inimese oma, seega võib kaelarihm vale kasutamise korral koerale haiget teha. Vähestel koertel on tirimata jalutamine selge, nii surub õues käimise ajal kaelarihm pidevalt koera hingamisteedele.

2006. aastal tehtud uuringus, mis avaldati Journal of the American Animal Hospital Associationis, selgus kaelarihmade halb mõju silmaprobleemidega koertele. Tirimisel kaela kaudu silmadele tekkiv pinge võib halvendada seisundit koertel, kellel on rohekae, õhuke sarvkest või muud silmahaigused.

Suurel osal kodukoertest on suur tõenäosus siiski kaelavigastusi saada. Ohutuse ja koera tervise tagamiseks soovitaksin osta esialgu pehmed ja mugavad traksid. Peale tirimata jalutamise selgeks saamist võite soovi korral hakata kasutama ainult kaelarihma.

Abivahend koera jalutama õpetamisel on eespool asuva kinnitusega traksid. Tirimisel tõmbab jalutusrihm koer keha hoopiski veidi külje peale ja koer ei saa otse edasi tirida. See on aga siiski ainult abivahend ning pikaajaliseks kasutamiseks ning sportimiseks ei sobi.

Paljudel inimestel on komme kaelarihmast tõmmates sundida koera soovitud suunas või kohta liikuma, mis on koera jaoks väga ebamugav ja kaelale haiget tegev. Et omanikul endal sikutamisharjumust ei tekiks, on hea kasutada puusarihmasid, kus rihma ei hoita mitte käes, vaid see on seotud puusa ümber. Nii ei puutu käed üldse rihma, ei teki kiusatust tõmmata ja on käed vabad näiteks maiuste andmise jaoks treenimisel.

Allikas: tunnekoera.ee

 


Tagasi