Karjakoerad on loodud karjatama


Nädalavahetusel õpetas soomlane Kimmo Klossner Pärnumaal taas karjakoeri, vahendab Maaleht.

Karja ajamisega tegid sel korral tutvust kaheksa border collie’t , kolm austraalia karjakoera , collie ja islandi lambakoer .
Leelet Kivioja ja tema austraalia karjakoer Inglisilm Greta Nuuskurnina olid mõlemad hästi veedetud nädalavahetusest vaimustuses. "Nii tore on vaadata, kui koer teeb seda, milleks ta aretatud on. Greta töötas suure õhinaga, silmad särasid peas," lausus Kivioja, kes osales oma koeraga koolitusel esmakordselt.

Algul arvab enamus koeri ilmselt, et lambad on neile söögiks ette nähtud. Villakandjaid aetakse taga nii, et hambad välguvad. Kuid õige pea teeb inimene õhus punast plastmassist keppi vihistades koerale selgeks, mis on lubatud ja mis mitte. Kaelarihma külge kinnitatud nöörist saab peremees samuti reguleerida, kui lähedale koer lammastele pääseb.

Kivioja sõnul sai tema koer sai päris ruttu aru, et lambaid hammustada pole lubatud. „Kogenud koerad karjatavad loomi vaid koerajuhi häälega antud käsklustest juhindudes. Kimmo Klossneri ja tema koera Swedu koostööd oli vaimustav vaadata."

Kõik koerad said kahe päeva jooksul platsil käia kokku kuus korda. Kui üks koer platsil töötas, vaatasid teised tema tegemisi läbi aia äärmiselt suure tähelepanuga.

Karjakoerte koolitusi korraldab Pärnumaal asub Jaani talu, kus peetakse lambaid ja border collie'sid.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.