Active ImageSuurbritannias, Chesterfieldis elav abielupaar üritavad tõestada, et nende labradori-segu koer on hetkel maailma vanim elus olev koer.

Bella peremees David Richardsoni sõnul võttis ta Bella 26 aastat tagasi, 21. juunil 1982, varjupaigast, ning tema sõnul oli Bella siis vähemalt kolme aastane. See teeb Bella vanuse "koera-aastates" 203 aastaseks.
Kahjuks ei ole varjupaigal enam ühtegi märget Bella kohta, ning Guinnessi rekordite raamatusse ilma vajalike tõestavate dokumentide ei ole võimalik pääseda.

Richardson arvas, et Bella võib olla Inglismaa vanim koer, kuid oli šokeeritud, kuuldes, et Bella näol võib tegemist olla läbi aegade maailma vanima koeraga.

Tema naise Daisy sõnul on Bellal märgata vananemise märke, kuid nad käivad ikka pargis pikkadel jalutuskäikudel. Bella sööb vähe, tal on alles jäänud vaid kaks hammast, kuid see-eest armastab ta komme lutsutada. Bellat toidetakse keedetud maksaga, makrellide ja sardiinidega.

Sel nädalal Bella äkitselt haigestus, ning ta ei olnud võimeline enam kõndima. David Richardson tegi südame kõvaks, ning otsustas Bella veterinaarkliinikus lasta  üle vikerkaaresilla saata. Ta jõudis juba oma aeda juba kaevata Bellale viimse puhkepaiga, kuid peale unetut ööd mõistis ta, et ta ei suuda Bellaga veterinaari juurde minna. Peale visiidi tühistamist ning hauakoha täitmist paranes Bella nagu nõiaväel.

Gareth Deaves, Guiness World Recordsi esindaja sõnul ei aksepteeri nad Bella vanust maailmarekordina enne, kui David Richardson suudab esitada vettpidavad tõendid.

Hetkel kuulub maailma vanima koera rekord Butchile, 28 aastasele beaglele, kes elas USAs Virginias, ning suri 2003ndal aastal.

Kinnitatud andmetel on maailmas kõige kauem elanud koer Austraalias elanud karjakoer Bluey, kes elas 29 aastaseks.

Allikas: BBCTagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 AndrianaOlen 2009-01-23 15:35
suppper hhea , :-)
 
 
0 #1 meeskond 2008-12-19 20:47
Vapustav .. Minu koera rekord oli vaevu 17 :D
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.