Eesti Loomakaitse Selts juhib tähelepanu sellele, et internetis on aktiveerunud petturid, kes mängivad inimeste loomaarmastusele ja paluvad abi viga saanud loomade jaoks, vahendab Pärnu Postimees.

"Eesti loomakaitse selts (ELS) on viimastel aastatel kokku puutunud internetis levivate petuskeemidega, kus südantlõhestava appikarje postitajad soovivad ära kasutada inimeste headust, et koguda raha mitte vigastatud looma raviks, vaid isikliku varalise kasu eesmärgil," rääkis seltsi juhatuse liige Annika Lepp.

Näiteks kogus osta.ee lehel inimene raha vigastatud koera ravikulude katteks oma erakontole ja kui ELS põhjalikumalt uurima hakkas, selgus, et tegemist on pettusega ning "loomaomanik" on sama portaali kaudu juba kolm taolist oksjonit korraldanud.

"Meil on siiralt hea meel, et inimestel on soe süda ja soov abivajajaid aidata. Teisalt on aga oluline olla tähelepanelik. Selleks, et olla kindel annetuse otstarbekas kasutamises, võiks eraisikutest abipalujatel soovitada pigem pöörduda kas ELSi või mõne muu heategevusorganisatsiooni poole, kes on kantud tulumaksuvabastuse nimekirja, kes saavad abistamist efektiivsemalt ning usaldusväärsemalt koordineerida ja kellel on kohustus annetuste osas täpset statistikat pidada ja seda ka avalikkusega jagada," lisas Lepp.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.