Küsimus:

Tere!

Sooviks võtta uut koera, kuid ainus mure on vana koer (taks). Hetkel on vana koer 8-aastane, paar korda raskelt haige olnud, kuid sellest jõuliselt välja tulnud. Täpseid diagnoose pole suudetud panna, kuid peamised sümptomid olid oksendamine, nõrkus ja loidus. Arvati, et mürgitus või song.

Viimane kord läks päris napilt ning koer oli peaaegu nädal aega haiglas (EMÜ väikeloomakliinikus). Samuti on olnud tal kaks korda selgrooga probleeme (mis esinevad ikka taksidel), kord käpp lonkas ja teinekord ei tõusnud saba.

Hetkel on tal kõik korras ning selg tal probleeme ei tee, vähemalt ei näit ta seda välja. Maal meeldib talle väga ringi joosta ja enda lapsepõlvesõbraga (saksa lambakoeraga) mürada. Karvkate on veidi halli läinud, kuid vana koera moodi ta välja ei näe ning samuti ei usu ükski
võõras, et koer juba 8 on.

Seega mu küsimus olekski, et kas pigem loobuda uue koera võtmisest, et säästa vana koera tervist, või võtta uus koer ja sobitada neid suhtlema. Hetkel on küll isane, aga plaanis on võtta emane beagle.

Aitäh vastamast.

Vastus:

Tere!

Teie kirja põhjal ei näe küll takistust teise koera võtmisel. Kuidas taks teise koera hakkab suhtuma on raske ennustada, enamasti vastasoo esindajaga võimuvõitlust ei teki. Peate aga aegsasti mõtlema, mis saab siis, kui emasel koeral hakkab jooksuaeg, kas tema läheb kellegi juurde hoiule või taks. Või otsustate emase koera enne esimest jooksuaega steriliseerida või taksi kastreerda.

Paljud loomaomanikud, kes on võtnud omale eaka koera kõrvale noore, ütlevad et see on vanale väga positiivselt mõjunud, nad muutuvad aktiivsemaks. Stabiilne, mõõdukas liikumine on nii eakate inimeste kui ka loomade tervisele hädavajalik.

dr. Tiina Toomet


Tagasi