Kennel Polarfact - howavardidKuidas tuli Teie perekonda esimene koer? Kuidas Teist sai "koerainimene" ?

Soovisin juba lapsena oma koera ja käisin jalutamas kujuteldava koeraga minu vasaku jala kõrval. Kui olin 14  sain omale emase saksa lambakoera Rapida. Temaga käisime koolitustel ja näitustel.

Kuidas sai alguse mõte alustada teadliku aretustööga?

Kuna minu esimene koer sünnitas kahed pojad, siis sain juba lapsena aimu aretusest. Tutvunud  juba nooruses hovawardiga kirjanduse vahendusel, armusin hovawarti ja otsutsasin omale kunagi  sellise koera saada. Nüüd on mul 6 aastat olnud emane hovawart, kellel on teine pesakond poegi. Kuna hovawarte on Eestis veel vähe, siis teen meeleldi aretustööd ja tutvustan tõugu.

Kuidas sündis Teie kenneli nimi?

Soovisin kennelile nimeks oma kodutänava Virmalise inglisekeelset varianti Polar Lights, kuid see oli  juba hõivatud ja siis leidsin sellele lähedase nime Polarfact.

Mida Te oma aretustöös oluliseks peate?

Soome hovawardiühingu eeskujul lähtun koerte tervisest, iseloomust ja näitusetulemustest, samuti vähemal määral värvikombinatsioonidest. Pean oluliseks ka tööd omanikega pärast kutsikate uude koju minekut.

Milline on Teie poolt aretatav tõug - iseloom ja kasutusala, tervis, liikumisvajadus, koolitatavus? Kas Teie tõug on lapse-ja lemmikloomasõbralik või sobib ta rohkem koos elama täiskasvanutega ning ei armasta enda kõrval rivaalitsevaid neljajalgseid?
Hovawart on valve- ja perekoer, kes on intelligentne ja iseseisev ning vajab koolitust. On väga õppimisvõimeline ja sobib iga koeraspordi harrastamiseks. Ta aktsepteerib kõiki pereliikmeid, sobib ka laste ja lemmikloomadega. Hovawart vajab igapäevast jalutamist ja suhtlemist. Terviseprobleeme peaaegu ei esine. Aretuskoertel on kohustuslik liigeste uuring.

Teie poolt kasvatatav tõug Eestis – esindatus, tervislik seisund, populaarsus jms.

Eestis on hovawarte 2012 jaanuaris teadaolevalt 44. Kenneleid on 3: Wildebrande, Polarfact ja Damihoff. Pesakondi on sündinud 5. Mõned koerad on Soomest ja Saksamaalt sisse toodud. Tõsiseid terviseprobleeme ei ole olnud.

Millised on olnud Teie edukamad ja õnnelikumad hetked näitustel, aretuses? Kuhu on viinud Teid kaugeim näitusereis?

Kõige õnnelikum hetk oli minu esimese hovawardi Olivia kojusaabumine Soomest ja seejärel tema tunnistamine aretuskõlblikuks. Näituseedu on saatnud meie esimese pesakonna koeri, kellest 5 on saanud suurepärase hinde ja 2 neist juniortšempioni tiitli.  7.01.12. sündis meil  teine pesakond lootustandvaid kutsikaid.

Kas Teie kenneli kasvandikud on leidnud omaniku ka väljaspool Eestit?

Seni on 1 kutsikas leidnud kodu Soomes

Kas on konkreetselt midagi, mida Te koerakasvatajana väldite ja hukka mõistate? Positiivset ja negatiivset Eesti koeranduses?

Isiklikult ma ei ole negatiivsega kokku puutunud.

Kuidas hindate koerapidamise kultuuri Eestis? Teie soovid koer.ee lugejatele?

Soovin vaid, et iga koera omanik teadvustaks endale, et ta vastutab koera eest täielikult, tema tervise, hea tuju ja lõpuks ka viimsete päevade eest.

Küsimustele vastas Liina Nuka, kennel Polarfact

Tagasi