Kevadised nõuanded koeraomanikuleEt koerad saaks kevadest täit rõõmu tunda, kohtuda muretult oma mängukaaslastega ja kaotsimineku korral lihtsamini koju tagasi saada, peab omanik mõned asjad korda ajama, kirjutab delfi.ee.

Soovimatute kutsikate vältimisel EI OLE abiks jooksuaja püksid, kõrge aed ega omaniku vali hääl, vaid ainult steriliseerimine. Isase koera pulmaplaanide piiramiseks on parim viis tema kastreerimine.

Nakkushaiguste vältimiseks tuleb koera vaktsineerida. Registreerimata kiip naha all on mõttetu vidin, omaniku mure on kiip enda ja koeraga ühendada, seda saab teha loomakliinikus.

Kuna kevadel on nuuskimiskõlbulike kakahunnikute kontsentratsioon tavapärasest suurem, on oht ussinakkust saada tõusnud. Ussirohtu peaks andma koertele kord kvartalis.

Kevade saabudes vahetatakse talvekasukas suvisema vastu välja. Vana karv tuleb kindlasti välja kammida, sest selline vilt niiskub ning loob soodsa pinnase nahapõletike tekkeks.

Esimeste soojadega, nii kui mätas taheneb, lähevad liikvele puugid. Et nendega nakatumist vältida, saab kasutada turjale tilgutatavaid ravimeid või ravimkaelarihmasid.

Kui puugid tülitavad loomi soojal ajal, siis kirbud on saadaval aastaringselt ning võitlus nendega toimub samuti aastaringselt. Sääsed ei tüüta mitte ainult inimesi, vaid hammustavad hea meelega ka koeri ning mõned koerad on sääskede vastu lausa allergilised. Siingi aitavad nahale tilgutatavad preparaadid. Sääsehooajal peavad eriti hoolsad olema küülikuomanikud, sest sääsed kannavad edasi müksomatoosi nimelist nakkushaigust, mille vastu on võimalik vaktsineerida.

Et meie lemmikud saaks kevadet täiel rinnal nautida, saame me nende heaks ise palju ära teha ja nad on seda väärt!


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.