Active Image
Tallinnas kehtiva korra kohaselt on koerte kiipimine kohustuslik ning maksimaalne trahvimäär kiibi puudumise eest on 6000 krooni.
Hoolimata sellest, et koerte kiipimine on Tallinnas kohustuslik nõue, olid mullu loomade hoiupaika sattunud 1058 koerast kiibitud vaid 71 ehk 6,7 protsenti, kirjutas Tallinna linnavalitsuse ajaleht Pealinn.

Kiibitud koera omanik võib oma kaduma läinud lemmiku kohta linnapolitseilt rõõmusõnumi saada vaid 10 minutit pärast looma leidmist, kiipimata koerad aga ootavad peremeest loomade hoiupaigas mõnikord lausa nädalaid.

Kui omanik välja ei ilmu, võidakse koer seal paari nädala möödudes hukata. MTÜga Loomade Hoiupaik koostööd tegeva loomaarsti Jaak Jõksi kinnitusel ei ole paljud loomaomanikud eriti kohusetundlikud.
Tallinna abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on koerte kiipimine ja registrisse kandmine loomaomanikule samasugune kohustus nagu vaktsineerimine, ravimine ja tema eest hoolitsemine.

Tänaval ekselnud loomalt otsivad nii loomakliinikute kui ka loomade hoiupaiga töötajad esimesena kohe mikrokiipi. Vajalikud seadmed kiibi tuvastamiseks on olemas veel munitsipaalpolitseil ja lähiajal ka politseil, andmed koera ja tema omaniku kohta on registrist kättesaadavad.

Mikrokiip süstitakse nii kassidele kui koertele kaelanaha alla spetsiaalse süstlalaadse instrumendi abil. Protseduur ei ole valulikum kui tavapärane vaktsineerimine.
Kiipida saab linna lepingupartneri, Eesti Väikeloomaarstide Seltsi loomakliinikutes üle linna. Lisaks paigaldavad veterinaarid kiipe spetsiaalsetel väliaktsioonidel enimkäidavates kohtades.

Kiipimise ajakava vaata siit.

Allikas: Postimees online

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.