King Charles spanjelKing Charles spanieli őige päritolu on kadunud aegade hämarusse. Esimesed kirjalikud ülestähendused sellest tőust pärinevad Inglismaalt aastast 1570, mil ta oma pikema nina tőttu nägi veidi teistsugune välja. Suurt populaarsust kogus tőug aastatel 1625 - 1685, kahe Charles`i valitsemisaegadel.

Kui varem kutsuti tőugu Inglise kääbusspanjeliks, siis Charles II andis armastatud tőule oma nime. Kui Charlesi vend, kuningas James II 1613 Šotimaa rannikul oma laevaga merehätta sattus, andis ta meeskonnale käsu:" Esiteks päästa koerad," ning jätkas pärast lühikest pausi, "ja kolonel Churchill!".

Kuningas Charles andis välja ka kuningliku teadaande, millega käskis tagada kőikidele kääbusspanjelitele sissepääs kőikjale Inglise Kuningriigis - kauplustesse, kohvikutesse, kőrtsidesse, kontoritesse, parkidesse, jne. See teadaanne on jőus tänapäevani! Kääbusspanjelit ristati mopsiga, Jaapani chinniga ja buldogiga, mille tulemuseks sai kääbusspanjel őunataolise pea ja lameda nina.

Teine Maailmasőda mőjus laastavalt ka King Charles spanielile. Tőug on säilinud tänase päevani ainult tänu kahele-kolmele entusiastile, kes järjekindlalt tegelesid tőuaretusega ja hoolitsesid selle eest, et Inglise kuninglik tőug säilitaks oma omapära ja tőu iseärasused. Tänapäeval peitub nimetuse "Inglise kääbusspanjel" taga kaks iseseisvat tőugu - pikema ninaga, lamedama peaga ja veidi suurem Cavalier King Charles spaniel ja väiksem, kuplikujulise peaga nösunina King Charles spaniel.

King Charles spanielid on elurőőmsad, vehkides igal vőimatul ja vőimalikul ajal meeletult oma vahva sabaga, nagu sooviks kőigest hingest őhku tőusta, őrnahingelised, saades suurepäraselt aru perenaise meeleseisundist, pealekauba lőpuni truud oma perenaisele- need omadused on vőlunud aristokraatseid őukonnadaame läbi ajaloo. King Charles spanielid on niinimetatud "ühe inimese koer", nad kiinduvad perenaisesse vői peremehesse ja ei tőtta sugugi armastama igat ettejuhtuvat. Teisi pereliikmeid ta lihtsalt aktsepteerib.

King Charles spanieli eksklusiivne armastus on kogemus omaette. Ta üritab lőbusaid klounitrikke, kui märkab, et perenaisel on halb tuju ja on nurruvalt rahulolev, kui kőik on korras ja tal lubatakse perenaise süles mőnusalt pikutada. See on enesestmőistetavalt tema aristokraatse siniverelise kőrgeaususe privaatne privileeg.

Tekst:Rita Valdna-Pruel, Kennel Ribessita

Märksõnad:

Kasutajate viimased tegevused

4 päeva tagasi
profile
lendorav Tahaks teada,mis teha koeraga,kes hammustab oma pereliikmeid,kui nad on kukkunud.raga
09:18
profile
lendorav Tahaks teada,mis teha koeraga
09:15
1 nädal tagasi
profile
Koeramaja Teen eritellimusel koeramaju. Vaata lähemalt: koeramaja.ee
Mai 19
1 kuu tagasi
profile
Kix laadis üles uue avatari.
Apr 21

Uudised

Millele mõelda lemmikloomaomanikuna kehtestatud eriolukorras?

Millele mõelda lemmikloomaomanikuna kehtestatud eriolukorras?

Meie varjupaikadesse helistavad inimesed, et uurida, kas koroonaviirus nakkab inimestelt loomadele ja... Loe edasi...

Tallinna Ülikooli tudengid avavad Eesti esimese koertele mõeldud tajutoa

Tallinna Ülikooli tudengid avavad Eesti esimese koertele mõeldud tajutoa

Täna, 19. detsembril kell 12:00 avatakse kõigile huvilistele Peetri külas tajutuba, mille eesmärgiks on... Loe edasi...

Tallinna koerad tähistavad iseseisvuspäeva oma paraadiga

Tallinna koerad tähistavad iseseisvuspäeva oma paraadiga

Nõmmekad kutsuvad kõiki koerasõpru koos oma lemmikloomadega suurele ühisjalutusele, mis toimub 24.... Loe edasi...

Seoses sinivetikate õitsenguga on loomade ujutamine meres väga ohtlik

Seoses sinivetikate õitsenguga on loomade ujutamine meres väga ohtlik

Seoses sinivetikate õitsenguga on loomade ujutamine meres väga ohtlik, sest isegi väikesed kogused... Loe edasi...

Artiklid

Küsimus: Tere,Koer on 12 aastane umbes 50 kg kaaluv isane kaukaaslase ja hundi segu koer. Viimasel ajal olen hakanud märkama koera tagajalgade värisemist...
Kuidas tuli Teie perekonda esimene koer? Kuidas Teist sai "koerainimene"? Esimene koer tuli perre, minu 15.sünnipäevaks, taks, aasta hiljem lisandus...
On teada, et hirvekoerad eksisteerisid Šotimaal juba enne 16. sajandit. Lühikarvaline tõug jõudis Inglismaale enne roomlaste sissetungi. Siis kasutati...
  Pürenee mäestikukoer on pärit Prantsusmaalt. Pürenee mäestikukoerad töötasid tihti koos Pürenee lambakoertega, lambakoerad tegelesid peamiselt...