Kiviõli muutis koerte registreerimise kohustuslikuks
Eesti lemmikloomaregistriga liitunud Kiviõli teeb koerte registreerimise järgmise aasta jooksul kohustuslikuks, kirjutab Põhjarannik. Kasside ning teiste lemmikloomade registrisse kandmine on vabatahtlik.

Kiviõlis kehtima hakanud uue kasside ja koerte pidamise eeskirja kohaselt on inimesel kohustus registreerida oma koer kümne päeva jooksul pärast looma vaktsineerimisealiseks saamist ehk neljandal elukuul, kirjutas Põhjarannik. Täiskasvanud koer tuleb registreerida kümne päeva jooksul pärast tema muretsemist. Kasside ja muude lemmikloomade registreerimine on vabatahtlik.

Lemmikloomade registreerimine on tasuta. Küll aga tuleb teenustasu maksta looma registreerimistunnuse eest. "Üks võimalus see tunnus saada on paigaldada koerale kiip. Teine võimalus on registreerimistunnuse kinnitamine kaelarihmale," selgitas Kiviõli keskkonnajärelevalve spetsialist Kalle Merilai, kelle sõnul hakkab nii loomadele registreerimistunnuse saamine kui registrisse kandmine toimuma Kiviõli väikeloomakliinikus.

Kalle Merilai hinnangul suudetakse registriga lõplikult liituda uue aasta algusest, kuna sellega on seotud rahalised kulud, mida selle aasta eelarves ette pole nähtud.

Nendele koeraomanikele, kelle lemmik pole registrisse kantud, on linnavalitsusel õigus teha trahvi kuni 100 trahviühikut ehk kuni 6000 krooni. Juhul kui koer kedagi ründab ning sellega inimeste tervist või vara kahjustab, on linnavalitsusel õigus koeraomanikku trahvida kuni 12 000 krooniga.

Merilai sõnul hakatakse koerte registrisse kandmist ka kontrollima.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.