Küsimus:

Tere, meil on 1a 3kuune segavereline isane koer. Ta on hoiupaigast võetud 7 kuusena. Kohe kui ta meile tuli, hakkasime käima koeraparkides, et teda harjutada teiste koertega.

Viimasel ajal hakkas ta urisema ja pomotama endast suuremate isaste koerte pihta. Lõpuks viskas ühel neist üle, ja meie poiss sai hammustada. Sellest on möödas nüüd umbes kaks nädalat ja enam ta teiste koertega läbi ei saa. Uriseb vihaselt kõigi peale. Kuidas teda uuesti harjutada teiste koertega? Nii kui koerapargis oleme, ja sinna tuleb mõni teine koer ka, siis tahab meie loom teisele kallale minna.

Tervitades Laura.

Vastus:

Tere.

Millegi pärast enamik koeraomanikke arvab, et koertele meeldib omavahel mängida. See meeldib ainult koertele, kellel on kaasasündinud kas väga madal kaitseinstintik või puudub see üldse. Ülejaanud koertele võivad mängupartneriks olla ainult nende iseloomuga sobivad koerad. Teie koer valib neid ise, aga mitte nii et „mine mängi kõikidega, kes on jalutusplatsil“. Teie koeral on väga palju omi emotsioone. Kes teab, mis kogemusi ta sai esimese 7 elukuu jooksul. Ta võib karta ja vihata ja samas armastada ja olla lõbus. Leidke oma koerale tema jaoks sobiv elustiil ja tema annab teile oma parima.

Alla Petrova