Sample ImageInglismaal elav koer elas üle karmid lihavõttepühad peale seda kui oli söönud üle poole kilo tumedat šokolaadi, mille tagajärjel ta sai peaaegu surmava mürgituse! Kuid tänu pererahva õigeaegsele reageerimisele ja veterinaaride tegevusele on ta paranemas.

Karp šokolaadikommidega oli tooli peal ning maiasmokast Daisy ei raisanud sekundidki oodanud ära hetke kui šokolaadikarp tähelepanuta jäi.

Pererahvas ei saanud isegi aru, et keegi komvekikarpi tühjendamas oli käinud. Kahtlustused tekkisid alles mitme tunni järel kui maiustamise järelnähud ennast näitasid.


Veterinaaride poolt läbiviidud uuringu tulemustel on just parima kvaliteediga šokolaaditooted koertele kõige ohtlikumad. Keskmine šokolaadi tahvel (30-45g) tumedat šokolaadi võib sisaldada üle 700mg theobromiini, komponent, mis mürgitab koduloomi. Juba väike šokolaaditahvel võib surmavalt mürgitada Yorkshire Terrieri!Kui Daisy kokku kukkus, mõtles perenaine, et tema armastatud koeral, kes kannatab epilepsia all, on järjekordne hoog. Kuid samal hetkel märgates šokolaadikarbi jäänuseid põrandal mõistis ta kohe, mis juhtunud oli.

Koerahospidalis tegid veterinaarid kõik, et päästa maiasmokk šokolaadimürgitusest. Daisyle tehti vedelikuravi ja pandi intensiivosakonda ööpäevaringse valve alla. Tükk aega oli tema taastumine küsimärgi all, kuid mõne aja pärast ta sai ta jalgadele. Veterinaari sõnul oli see ime: "Kogus, mida ta sisse söönud oli oleks ta tapnud, kuid mingi ime läbi jäi kuts siiski ellu!"

Daisy veterinaar soovitab kõigil koeraomanikel mõelda mitu korda selle üle, kus nad maiustusi hoiavad: "Omanik võib mõelda, et šokolaad on kindlas kohas peidus, kuid pole harvad juhused kui koerad leiavad viisi kuidas pääseda ka kõige kindlamasse kohta. Sahtlid saavad avatud, kapiuksed lahtikangutatud, riiulid ümberaetud, toolide ja laudade peale jätmisest me ei räägigi." Mõned inimesed isegi ei tea, et ka kõige väiksemad kogused šokolaadi võivad tappa ühe väikse koera. Kui tahad oma koerale pakkuda midagi maitsvat, siis anna talle parem üks mõnus kuivatatud seakõrv.

šokolaadimürgitused sümptomid avalduvad tavaliselt 4 kuni 24 tunni jooksul ja võivad kesta kuni 72 tundi. Sümpomite hulka kuuluvad oksendamine, hüperaktiivsus, ilastamine ja kiirenenud südamelöögid (mõni kord aga aeglustunud). Hullematel juhtudel võivad tekkida krambid, kiirenenud hingamine ja südamerütmi häired. Väga hullud juhud võivad lõppeda looma surmaga.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 liisikpurk 2008-04-28 22:33
mul on väga hea meel, et see koer ellu jäi. mul on tõesti hea meel!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.