Küsimus:

Tere!

Pöördun teie poole suure probleemiga, kuna ei tea kellelt enam nõu küsida.
Olen Maarja, kahe aastase Prantsuse buldogi perenaine. Koer on tohutult aktiivne ja oma emotsioone ei oska ta üldse kontrollida. Tavaliselt sirtsutab emotsionaalsetes olukordades (enamasti siis kui külalised külas on) maha.

Täna juhtus selline lugu, et rahe saju ja äikese ajal aknast välja vaadates hüppas koer aknalauale ja ma tõstsin ta seal maha. siis hüppas ta mulle käe juurde ja tahtis hammustada. Sain käe õigel ajal eest ära. Võtsin aknalaualt kärbsepiitsa ja andsin sellega vastu tagumikku. Koer sai veel vihasemaks ja üritas veel kord hammustada. Nägin, et ta oli närvis millegi pärast. Siis läksin eemale ja ta tuli minuga kaasa. Sinna aknalaua juurde läks natukese aja pärast mu ema, kes toetas käe aknalauale ja koer jooksis sinna ning hammustas teda, nii et ikka vere sai välja. Kui mina sinna jõudis oli koer veel ikka vihane ja hüppas ka minu poole. Käitusin rahulikult ja kutsusin ta endaga kaasa. Panin tuppa kinni ja seal ta nüüd on, niuksub ja lakub ust, arusaadavalt täiesti endast väljas.

Tõenäoliselt mingi aja pärast lasen ta sealt välja, aga enam ei tea mida temaga teha.

Mingisugustes olukordades on ta ka enne mu peale niimoodi vihaseks saanud et on püüdnud näksata, aga mitte nii hullult.

Võibolla saate mulle nõu anda.


Parimate soovidega,
Maarja

Vastus:

Tere.

Teie koera ehmastas ilmselt äike. Mõnedel koertel, kui nad ehmatavad, hakkab töötama kaitseinstinkt. Väga õige selles situatsioonis oli teha kõik selleks, et koer rahuneks. Kõige parem on suunata tema tähelepanu kõrvale maiuusega või mänguga.