Koer ja talv
- Ärge jätke oma koera kauaks külma kätte. Vinge tuul võib olla veelgi ohtlikum kui ainuüksi madal temperatuur. Pakane ohustab koera kõrvaotsi, saba, käppasid.

- Kui koer on kaua õues, on tähtis, et tal oleks seal korralik varjualune - soe, kuiv ja tõmbetuule eest kaitstud. Kui varjualusel on kivist põrand, peab see olema kaetud vaibaga, sest kivi võib minna eriti külmaks.

- Olge väga hoolikas, kui jalutate või mängite koeraga külmunud järvede, jõgede või tiikide läheduses. Jää võib olla nõrk, teie sõber võib libiseda või hüpata sisse ning saada viga.

- Harjake oma koera korrapäraselt, et tema kasukas oleks heas korras - siis on ta külma eest paremini kaitstud. Kui teie lemmik on lühikese või hõreda karvaga, on ta pakase ja vinge tuule käes eriti kaitsetu, seega kaaluge võimalust soetada talle vest.

- Pikakarvalisel koeral on teinekord vaja varvaste ümber karvu lühemaks pügada, et tal oleks lume peal kergem käia ning tema jalgu oleks hõlpsam lumest puhastada. Karvu piirates olge aga ettevaatlik, et mitte õrnadesse piirkondadesse sisse lõigata.

- Kui teie koer veedab talvel palju aega väljas või ta on töötav loom, pakkuge talle rohkem süüa. Talvel kulub rohkem energiat, et reguleerida kehatemperatuuri, seega on hädavajalikud lisakalorid.

- Kuivatage koera rätiku või fööniga, kui ta saab lume, lörtsi või vihma käes märjaks. Puhastage ja kuivatage ka tema käppasid. See aitab ära hoida lõhede tekkimist käpapadjanditesse. Võib-olla on vaja padjandeid millegagi määrida, et neid pehmena hoida.

- Ärge jätke koera üksi autosse. Kui mootor töötab, võib süsinikoksiid looma ohustada. Kui mootor ei tööta, läheb autos liiga külmaks.

- Sool, millega sulatatakse teedelt jääd, võib ärritada käpapadjandeid. Loputage ja kuivatage koera jalgu pärast jalutuskäiku.

- Jälgige, et teie lemmikul oleks piisavalt värsket vett. Ta vajab seda ka talvel. Lumi pole rahuldav aseaine.

- Ruumides jälgige, et küttekehad teie koera ei ohustaks. Vaadake, et ajutised kütteseadmed oleksid looma ulatusest väljas.

Autor:Vivika Veski
Märksõnad:

Sind võib huvitada veel:


Tagasi