Küsimus:

Tere!
Mul on 12 a koer umbes 30kg  ja viimasel ajal jookseb unes (liigutab jalgu unes väga palju). Kui ma olen teda püüdnud äratada on temaga kõik korras. Muidu on ta rõõmsameelne ja pole absoluutselt loid, sööb ja joob korralikult.
Kas probleem võib lihtsalt olla liigestes(jalgadega oleme palju arsti juures käinud ja hetkel võtab cosequini ka) või oleks oluline siiski arsti juurde pöörduda, sest tegemist võib olla millegi hullemaga?

Ette tänades,
Tiffany

Vastus:

Unes jooksmine ei ole tavaliselt tervisega seotud. Kui koer on ärkvel tubli ja rõõmus, ei tasu muretseda. Kui on hakanud viimasel ajal rohkem unes jooksma, siis võib olla põhjuseks mingi emotsionaalne erutus. Saan teie kirjast aru, et tal on jalad haiged, siis ilmselt ei ole ta viimasel ajal rohkem liikunud/mänginud. Aga võib-olla just vähem? Ja "kompenseerib" seda oma unenägudes. Las ta siis teeb seda.

Reaalselt liikudes peab vaatama, et ta endale liiga ei teeks. Mänguhimuline koer võib teise koeraga hullates unustada oma haiguse ja pärast on hullem. Samamoodi võib juhtuda, kui teie väga intensiivselt liigute ja püüab kannul püsida. Jalutage koera tempos ja äre lubage rajusid mänge teiste koertega.

Liigesekontrolli tuleb teha vastavalt sellele, kuidas teie raviarst on öelnud.

Lugupidamisega
loomarst Tiina Toomet

 

 


Tagasi