Neljapäeva hommikul leidsid inimesed Viru-Jaagupi surnuaial värskelt kaevatud hauast koera, kes ei olnud sealt omal jõul välja saanud, kirjutab Virumaa Teataja.

Leidjad püüdsid looma august päästa, kuid see ei õnnestunud. Seepärast anti leiust teada Vinni valla korrakaitseametnikule Valter Allikale, kes omakorda informeeris juhtunust Viru-Jaagupi osavallavanemat Nadeþda Võrnot. "Püüdsime aidata, aga hauas oli ka vesi ja hirmul koer hakkas urisema," rääkis Võrno. Tema sõnul polnud õnneks keeruline koera omanikku välja selgitada, sest tegemist oli tuntud koeraga, kellel üks jalg puudu, kuid kes kunagise hulkuripõlve järel on siiski endale hea kodu leidnud.
 
"Praeguseks on loom juba kodus, omanik sai ta august välja," ütles Võrno neljapäeva ennelõunal.

Võrno kiitis hauda üle vaatamas käinud ja koera leidnud inimesi, kes vaatamata südamevalule looma aidata püüdsid, ei pahandanud ja mõistsid, et igasuguseid asju võib ette tulla.

Osavallavanem tuletas elanikele meelde, et neljajalgne sõber peaks olema ikka ketis või aias kinni.

"Meil on ennegi juhtunud, et koeri nähakse surnuaial jooksmas. Paraku on tegemist loomadega, kes ei saa aru, et see pole sobiv koht kraapimiseks või keha kergendamiseks.Samuti võib surnuaial liikumine neile ohtlik olla," rääkis Võrno, lisades, et mõistagi ei tohi koduloomad ka mujal omapäi hulkuda.
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 lullulallu97 2010-06-25 13:37
Õigus !
 
 
0 #1 Mk 2010-04-26 00:52
Kõige rohkem häiris lause: Osavallavanem tuletas elanikele meelde, et neljajalgne sõber peaks olema ikka ketis või aias kinni.
Koer EI pea olema ketis! Koera tuleb koolitada et ta ei ei läheks kodust minema, mitte kinni aheldada.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.