Küsimus:

Tere.

Mul mure suur, ostisn endale detsembri kuus Mopsi. Ta oli 2kuune ja meile öeldi, et teda õue viia ei tohi kuna ta liiga väike, et ta pissib alusmattide peale. Niisiis ostsime talle aluslinasid ja kõik oli korras, aga vahelduva eduga talle meeldis ka mujale pissida, nt vooditesse, laste riiete peale, garderoobi riiete peale.

13 aprillili, kui helistasin koera õpetajale, siis sain vajaliku info, kuidas hakakta koera õpetama õues pissile käima, siiani pole seda juhtunud, asi on läinud hullemaks. Nüüd ta iga päev pissib kuhu iganes - voodisse, uksematid on kõik täis pissinud ja õues ta kannatab nii palju, et ei tee ühtegi häda ka mitte.

Lisaks nüüd, kus ta on 7kuune, märgistab ta käterätikuid ja vaipasid. Kuidas temaga käituda või et kuidas karistada, et ta saaks aru kuhu ei tohi pissida. Lisan veel, et tal on oma magamisase täitsa olemas ja see ei ole voodis.

Ette tänades,
Kätlin

Vastus:

Tere.

Mõnikord juhtub nii, et koerad, keda on õpetatud pissima aluslinade peale, õpivad kogemata, et pissida tuleb ainult pehme aluse peale. Ümberõpetamine ei ole nii lihtne.

Mina soovitaksin mõneks ajaks panna koerale nii-nimetatud püksid. Ja ära võtke neid ainult väljas. Kui see ei aita, hoidke mõni aeg koera puuris ja laske välja ainult siis, kui ta ärkas üles ja viige ta kohe välja. Siis koeral on suurem vajadus oma häda teha ja teeb seda väljas. Kiitke teda kõvasti. Ja järgmine kord minge jälle koeraga samasse kohta, kus ta eelmine kord pissis.

Muidugi on selge, et teil on kahju hoida koera puuris, aga te peate aru saama, et koer tunneb ennast palju kehvemini, kui ta ei saa aru, miks peremehed ei ole temaga rahul, kui ta pissib sinna, kus tal kunagi varem oli lubatud. Siis kui ta stabiilselt õpib, et oma häda tohib teha ainult väljas, võib koer jälle jätkata oma vaba elu korteris. Aga juhul kui teie koer on hääletundlik ja kardab kõiki hääli tema ümber, tuleb teil jalutamiseks valida rahulikum aeg, varahommikul ja hilisõhtul. Päeval ainult hetkeks sinna ja tagasi. Muidu võib tugeva hääle kartmine olla põhjuseks, miks teie koer ei taha väljas pissida.


Alla Petrova