Koer muudab kontorielu tervislikumaksTõhus viis tööstressi vähendamiseks, töötajate rahulolu tõstmiseks ja motiveerituse parandamiseks võib olla koera tööle kaasa võtmine. Sellisele järeldusele jõudisd USA teadlased, kes jälgisid nädala jooksul 550 töötajaga ettevõttes inimeste enesetunnet ja meeleolu, vahendab teadus.err.ee uudised. Uuringut vahendab Scienceblog.com.

Stress on peamisi põhjusi, mis sunnib inimesi töölt viilima, murendab töömoraali, põhjustab pikemas perspektiivis läbipõlemist ja vähendab tootlikkust. Ajakirjas International Journal of Workplace Health Management ilmunud artiklist ilmneb, et seda kõike aitaks lahendada üks tööle kaasa võetud koer.

Uurimuse käigus võrreldi inimeste stressitaset, tööga rahulolu, pühendumust ning organisatsiooni üldist sisekliimat siis, kui tööle võeti kaasa mõni koer ja siis, kui seda ei tehtud. Poole tuhande töötajaga ettevõttes viibis päeva jooksul 20-30 koera.

Analüüsitavateks andmeteks olid töötajate endi antud tagasiside ja ka tööpäeva jooksul kogutud süljeproovid, milles mõõdeti stressihormooni taset. Selgus, et töötajate stressitase koeraga ja koerata tööpäevadel erines märkimisväärselt. Koeraga päevadel oli ka töötajate rahulolu töökeskkonnaga kõrgem kui tavaliselt. Stressitaseme erilist langust täheldati koeraomanike puhul, kes olid oma lemmiku ametipostile kaasa võtnud. Nii need, kelle koer oli koju jääud, kui need, kel polnudki lemmiklooma, olid aga neljajalgse sõbrata päevadel iseäranis pinges.

Koeraga seotud suhtlus töökohal hõlmas näiteks kolleegi koeraga aeg-ajalt väljas jalutamas käimist. See pakkus töötajatele võimalust nii puhkuseks kui ka värskes õhus liigutamiseks. Samuti leiti, et koera olemasolu suurendab inimeste omavahelist koostöövalmidust.

Teadlaste sõnul vajab teema veel ka suurema valimiga testimist. Seniste tulemuste põhjal julgevad nad aga koera tööle soovitada kui vähekulukat töötajate heaolu tõstmise võimalust. Seejuures on muidugi oluline, et tööle toodud loom oleks sõbralik, puhas ja heade kommetega.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.