Koer oksendas välja elusa kärnkonna

Austraalias Bakewellis neelas koer Bella alla mürgise kärnkonna  aaga (Bufo marinus). Konn jõudis koera kõhus viibida 40 minutit ja jäi pärast koera poolt välja oksendamist ellu. Elu ja tervise juurde jäi ka koer Bella.

Loomaarstide sõnul on Bella õnnesärgis sündinud koer, kuna seda tüüpi kärnkonnad suudavad stressis olles oma mürgiga ka suurt kasvu koera mõne minuti jooksul ära tappa. Bella peremehe, Jackson Crewsi sõnul päästis Bella tema suur söögiisu ning komme toitu läbi närimata endale sisse ahmida.

 Koer oksendas välja elusa kärnkonnaKoera omanik Jackson Crews rääkis, et läks koduaeda Bellale toitu viima ja viskas toidupalad murule maha. Bella, kes on tuntud oma apluse poolest, pidas konna pirukaks, ning kugistas ta koos toiduga tervelt alla. Õnneks koera peremees märkas seda, ning helistas kiiresti Ark Animal Hospitali loomakliinikusse, kust paluti koer kiiresti kliinikusse tuua. Kliinikus tehti Bellale süst, mis aitas tal oksendamist esile kutsuda. Esialgu oksendas koer välja kõik pirukad ja muu toidu, kuid mitte konna. Peale teist süsti oksendas Bella välja ka kärnkonna, mis polnud eriti kaunis vaatepilt.  Staarkonna hoitakse loomakliinikus, personali poolt pandi talle nimeks Spew.

Teadlaste sõnul on langenud mürgiste kärnkonnade ohvriks sadu koeri. Samuti on teada juhtumeid, kus mürgiseid kärnkonni lakkuvad koerad on olnud narkojoobes.

Allikas: Northern Territory News
Fotol õnneseen Bella

Tagasi

Kommentaarid 

 
-1 #1 Sigrid Koppel 2008-06-11 11:58
Oh, sellel kutsal küll vedas. Nõme konna lärakas! Oleks peaaegu vaese kutsu ära tapnud. Vedas, et koeral õnnesärk seljas oli.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.