Küsimus:

Tere,

Mul on 3,5 aastane yorkshire terjer, kaalub u.3 kg. Koer teeb vahest läbi nina hingates imelikku häält, nagu oleks midagi ninas ja ta tahab selle välja nuusata.
Kord ta jälle tegi nii ja siis peale seda viskus siruli ja hakkas arutult siplema, võtsin koera sülle ja paitasin, süles siples edasi ja oli täiesti ebaadekvaatne, kestis see umbes 2-3 min.

Kui hoog üle läks panin põrandale, siis ta algul tuikus ja olid nagu koordinatsiooni häired kuid natukese ajaga läks korda ja nagu polekski midagi olnud, ainult lõõtsutas tugevalt nagu oleks palav. Tol korral mulle tundus, et koeral oli õhupuudus. Järgmine päev läksin arsti juurde, seal tehti röntgen ja avastati kopsupõletik, saime ravikuuri ja peale ravikuuri kui tehti röntgen oli põletik kadunud.

Peale seda on ta nüüd läbi nina seda imelikku häält ikka edasi teinud kuid sellist hoogu pole esinenud enam kuni tänaseni.

Täna oli see hoog jällegi teisti, krampide sarnane.
Koer lamas rahulikult voodis minu kõrval ja järsku tõusis püsti, hüppas maha ja kõhuli, käpad laiali ja tõmbles, kestis see umbes 2 min ja nii kolm korda. Võtsin sülle ja rahulikult paitasin.

Kas on võimalik et koeral esinevad lihtsalt krambid ja kas seda on võimalik kuidagi ravida või leevendada?

Vastus:

Krampide esinemisel peab kindlasti koeraga arsti juurde minema. Tavaline perearst siin enamasti aidata ei saa. Soovitame pöörduda dr. Ranno Viitmaa poole. Krampide põhjused on erinevad ja juhul, kui neid ei ole võimalik välja ravida, siis saab vähemalt kontrolli all hoida (näiteks epilepsia).

dr. Tiina Toomet


Tagasi