Sample ImagePaidelane süüdistab kohalikku ärimeest ja linnavolikogu liiget Viktor Kasakut oma elu põrguks muutmises, kuid viimane kahtlustab, et süüdistaja on hoopis ühe tema koera ära mürgitanud.

Paides Uues tänavas elav Mihkel Mandli magab öösiti kõrvatroppide ja -klappidega, lisaks sellele on paks tekk üle pea, et summutada naabri koera haukumist.

Mandli üks naaber on Katri ehitustarvete kauplus, mille hoovi valvab suur koer. Just see koer ongi Mandli väljendust mööda tema elu lausa väljakannatamatuks teinud, nii et ta on sunnitud koguni tuttavate pool ööbima, et rahu saada.


Mandli meelest on Katri kaupluse platsi valvav koer stressis, seetõttu võib ta nii päeval kui öösel tundide kaupa haukuda. «Koer elab keset asfaltplatsi, kus sõidavad ringi suured veoautod, loomulikult on tal närvid läbi,» sõnas ta.

Mandli teadis öelda, et seda koera kasutab Katri üksnes valveseadmena varaste vastu, temaga pole kordagi jalutamas käidud ega anta nädalavahetustel talle ka süüa. «Pühapäeval on tal kõht alati tühi ja siis haugub ta kõige rohkem,» lisas ta.

Katri omanikule ja juhile Viktor Kasakule on Mandli käinud muret kurtmas, kuid enam ei vaheta ta üleaedsega sõnakestki. «Viimane kord ütles Kasak, et hävitab mu ära, no mida on mul sellise inimesega rääkida!» põhjendas ta.

Mandli on käinud murega ka Paide linnavalitsuses ja politseijaoskonnas, kuid abi pole olnud kummastki.
Kasaku selgitust mööda on tema koer nagu iga teinegi koer, kes vahel haugub, kuid mingist lakkamatust lärmist ei saa rääkida.

Kasak sõnas, et ei taha naabri kohta midagi halvustavat öelda, kuid kahtleb, kas tema tervisega on kõik korras. Kasak kinnitas, et on näinud, kuidas Mandli koos sõbraga tema koera ärritas.

Samuti kahtlustab Kasak, et Mandli võis mürgitada tema eelmise koera. «Selle kohta mul mingeid tõendeid pole, kuid ta ise ähvardas enne seda, et mürgitab koera ära,» lisas ta. Kasak kinnitas, et koer jääb oma praegusele kohale ja naabri jutud looma halvast kohtlemisest ei pea paika.

Paide linnavalitsuse teabenõunik Alo Aasma ütles, et linnavalitsusel pole haukuvate koerte vastu midagi teha. «Me ei saa kuidagiviisi sundida looma mitte haukuma, see on nende elu loomulik osa,» põhjendas ta. Aasma märkis, et see jääb iga koeraomaniku südametunnistusele, kas tema loom häirib kaaskodanikke või mitte ja kas ta selle vastu peaks midagi ette võtma.

Allikas: Järvamaa Teataja

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.