Sahara ja Alexa on parimad sõbrad, kuid nende sõprus on pisut ebaharilik, sest Sahara on gepard ja Alexa on suur Anatolia karjakoer, märgib DailyNews.  

Nii koer kui gepard  elavad USA Cincinnati loomaaias. Neid vaadates tundub, et väide kasside ja koerte omavahelisest vihavaenlusest ei vasta tõele.

Sahara ja Alexa said sõpradeks juba kahe kuu vanuselt ning nende sõprus on ühtekokku kestnud tervelt seitse aastat.
Alexa ja Sahara kasvatati koos seoses loomaia Aafrika metsloomade päästmise projektiga.

Projekt keskendus gepardite päästmisele Namiibia ja Lõuna Aafrika ülifanaatiliste põllumeeste käest. Projekti eesmärk oli näidata gepardeid küttivatele põllumeetsele kiskja rahumeelset kooslust mitte kiskjaga   “Koer kui mitte kiskja  oli selleks suurepärane lahendus,” kinnitas projekti liige Linda Castaneda. Anatolia karjakoera tõug oli aretatud Türgis tuhandeid aastaid tagasi ning väljaõpetatuna , ei lahku Anatolia karjakoer iialgi oma karja juurest.

Praegu reisivad koer ja gepard mööda Ameerikat ja demonstreerivad Ameerika koolilastele oma ebaharilikku sõprust. Koer, Alexa, kes on kaalult gepard Saharast mitmeid kordi raskem, ei kohku tagasi kui gepard mänguhoos liiga ülemeelikuks muutub.

Kummaline on  suure metskassi ja koera koosluses see, et koer, Alexa ei ole eriti palju viibinud oma liigikaaslaste, koerte seas, vaid on  loomaia elanikuna veetnud  enamuse oma ajast metskaslastega.Seega kardetakse et Alexa võib ehk eksikombel oma liigikaaslase nahka pista!

Siit küsimus, huvitav kas koer Alexa arvab, et ta on kass ja gepard Sahara arvab, et ta on hoopis koer?


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 Sigrid Koppel 2008-06-24 22:22
Nii nunnu...
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.