Koeralt pureda saanud ja nüüd plastilist operatsiooni vajava lapse juhtumis taotletakse kohtus hüvitist, vahendab Õhtuleht. 2003. aastal pures kaukaasia lambakoer seitsmeaastast tüdrukut. Ründe tagajärjel oli laps kümme päeva haiglaravil, sellest suurema osa intensiivravipalatis.

Osa koera hammustustest tingitud arme takistavad nüüd lapse liikumist ja ta vajaks plastilist operatsiooni, seisab kohtuotsuses.

Laps taotleb kohtus koera omanikelt rahalist hüvitist. Koera omanikud on 15 000 krooni juba maksnud. Nüüd on asi jõudnud riigikohtusse, kes Tallinna ringkonnakohtu otsuse – tühistada Harju maakohtu mõistetud 85 000 krooni suurune mittevaralise kahju hüvitis – uuesti samale ringkonnakohtule arutamiseks saatis.

 

Riigikohus märkis, et kui varalise kahju hüvitamise nõudmisel tuleb hagejal üldjuhul tõendada ka kahju olemasolu ja selle suurust, siis mittevaralise kahju hüvitamiseks on üldjuhul piisav nende asjaolude tõendamine, mille esinemisega seob seadus mittevaralise kahju hüvitamise nõude.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.