Lugu iseenesest üsna lihtne. Eakal abielupaaril on olnud elu jooksul viis koera. Praeguse, puhastverd laika said nad kingiks lapselastelt, et vanadel oleks elus hing, kellega tegelda, kirjutab Pärnu Postimees.  Pool aastat elatakse Saaremaal talus ja pool aastat Pärnus kortermajas.

 

Kuid koeraomanikud peavad talvehooajal oma laikat osa päevast rõdul paela otsas ja olgugi et koer on toidetud ja rõõmsameelne, tõi see neile kaela tänu naabrite kaebusele loomakaitse karmi protokolli. Paelaga sellepärast, et teist koera nähes üle rõdupiirde ei hüppaks ja endale viga ei teeks, selgitas peremees.

 

Pärnumaa veterinaarkeskuse peaspetsialist külastas kaebuse peale koerapidajat ja tegi talle protokolli, kus on kirjas, et loomakaitseseaduse § 9.3 alusel peab ketis olev loom saama liikuda 40 ruutmeetri ulatuses. Sama seaduse § 11.1 ütleb, et üle 20 kilogrammi kaaluva koera puhul peab olema väliaedik suurusega 4,5 ruutmeetrit.


Ja ehkki koeraga käiakse iga päeva kolm tundi jalutamas, anti loomapiinajaks tembeldatud koeraomanikele 1. aprilliks valida, kas 4,5 ruutmeetrine väliaedik või 40 ruutmeetrit liikumisruumi või tuleb vastasel juhul maksta sunniraha 3000 krooni.

 

Kuna kortermaja elanikul ei ole kuidagi võimalik täita loomakaitsja ettekirjutust, jäi sõelale vähe valikuid, needki kesised. Kas lasta laika kastreerida, et koer oleks rahulikum ega kipuks hüppama? Loomaarst laitis selle mõtte maha: tema käsi tõukoera puhul operatsiooniks ei tõuse. Omalt poolt aga lisas, et kuna tegemist on jahikoeraga, leiaks talle kindlasti ostja. Teisalt, kuidas sa ikka lapselaste kingituse ja lemmiku võõrale maha müüd?

Võib-olla aitaks rõdu kõrgemaks ehitamine? Äkki saavad lapsed koera enda juurde Tallinna võtta? Mai algul minnakse niikuinii Saaremaale ja tagasi linna tullakse alles sügisel. Vana inimene oli täiesti nõutu.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 NummiCollie 2009-04-02 18:57
Seda minagi!!!Lastel este peale vist ültse ikka ei mõtle et nende kingitud koer ennast üles pooks!!!
 
 
0 #1 koeraomanik 2009-04-01 18:56
Aga mis juhtuks kui koer siiski üle rõdu ääre hüppaks ja ta on paelaga kinni seotud? Selliseid juhtumeid, kus ketti pandud koer on üle aia hüpanud ja end üles poonud on kahjuks varemgi esinenud. Ja kas tõesti on raske koera toas hoida?
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.