84-aastane Andrei Semjonov võttis ette kohtutee, et nõuda ärimehelt, kelle koer teda ründas ja sandistas, üle 50 000 krooni valuraha. Viru maakohus hindas vana mehe kannatusi viis korda väiksema summaga.


Kaks aastat tagasi ühel aprillikuu hommikul sõitis Semjonov Jõhvi põhjapoolses servas Jaama tänaval olevasse autoteeninduskotta, kui ootamatult ilmus välja moskva valvekoera tõugu koer, kes hammustas teda käsivarrest ja lükkas ta pikali, kirjutab Põhjarannik.

Haiglas selgus, et kukkumisel oli Semjonovi käeluu murdunud kahest kohast, oma hagis märkis ta, et arstlik ekspertiis tuvastas tal raske puude ning hindas tekitatud kahjude kogusuuruseks 53 503 krooni.

Koera peremees ja osaühingu MVEN omanik Aleksandr Mazajev tundis Semjonovile juhtunu pärast kaasa, ent tema kinnitusel oli koer ketis territooriumi nurgas, kuhu klientidel pole mingit põhjust minna. Mazajevi arvates ei ole sugugi kindel, et koer üldse vana meest ründas: "Tõenäoline on, et Semjonov ise komistas seal prahihunnikute vahel ja kukkus. Selle müra peale jooksis koer lihtsalt tema juurde," oli koera peremehe versioon toimunust.

Viru maakohtu kohtunik Ifret Mamedguseinov otsustas Semjonovi hagi rahuldada osaliselt ja Mazajevil tuleb Semjonovile maksta 10 568 krooni. Et kohtuotsuse järgi tuleb kohtukulud kanda protsessi osapooltel endil, siis võib Semjonovi rahaline võit küllaltki pisikeseks jääda.

Allikas: Postimees Online

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.