Küsimus:

Tere!

Meil on kodus kevadel 8 aastaseks saav segavereline hundikoer. Ca kuu aega oleme hädas juba isevärki hädaga - nimelt paar-kolm korda päevas  hakkab koeral suust ohjeldamatult vett nirisema. Ikka nii, et karv tilgub ja tuleb nagu kraanist.  Koer ise on ka hädas, sest oma tund aega ta siis lätsutab ja maigutab ja rahu ei saa. Selline "hoog" tabab teda suvaliselt - enne sööki, peale sööki, üleval olles, magades.

Mingit  seost leida ei oska. Suus silmnähtavat häda ei leia. Kaasuvalt on koeral  "igapäevaseks" UV tundlikud silmad mille jaoks vahelduva eduga peame silmatilku kasutama ja nahahädadest Pemphigus Foliaceus, mida paar aastat Prednisoloniga ravitud sai. Kumbagi ravi praegu juba ca 2 kuud  peal ei ole, sest haigused taandusid.

Elukommetest on "uus" see, et  päeva ajal muidu õues elav loom on pidanud kuu aega toas elama, sest  lumerohkuse tõttu kõmbib vabalt aiast minema. Kas nende asjaoludega võib mingit seost olla või oleme mõne uue haiguse  juurde saanud.

Tänudega Tiina

Vastus:

Meie kliiniku praktikas on olnud üks koer, kes hakkas Prednisoloni peale ilastama ning peale Prednisolooni ärajätmist see kadus, aga kuna teie koer pole enam 2 kuud Prednisoloni saanud, siis ei tohiks siin mingit seost olla.

Kas koera suuõõnt on põhjalikult uuritud? Sageli ei saa seda muidu korralikult teha, kui ainult narkoosi all. Mõni hambavahele jäänud kont või puutikk võib sellist probleemi põhjustada, samuti suu või keelehaavandid, mil on mitmeid erinevaid tekkepõhjusi. Korralikust suu ülevaatusest peaks alustama.

Mis puudutab UV tundlikke silmi, siis sel juhul on ravi tavaliselt eluaegne ja tilku tuleb kasutada kogu aeg. Rääkige kindlasti sel teemal oma raviarstiga.

Dr. Tiina Toomet


Tagasi