Küsimus:

Tere!

Probleem on selles, et täna avastasime et koer lakub end saba juurest. Avastasime, et seal on veider muhu-taoline punn või kühm. Katsunud pole, sest koer ei luba end sellistest kohtadest väga näppida. Mis see olla võiks? Kas on äkki lihtsalt katki närinud end sealt?
Koer ise loid pole ja ei tundu et tal väga valus pole, sest rahulikult istub maas ja vahel lamab selle külje peal, kus tal see on. Ma netist proovisin ka uurida enne, aga vastust väga ei leidnud, pahaloomulisi kasvajaid vaatasin ka igaksjuhuks, aga ükski neistki ei sarnanenud sellega, mis meie koeral on. Loodan, et oskate kuidagi aidata ja pakkuda, mis võib olla ja kas on pahaloomuline. Kindlasti pöördume kliinikusse ka, aga koer on kuri võõrastega ja väga ei saa minna kuskile temaga, aga ma loodan et suukorv ajab asja sellisel juhul ära.

Tervitustega
Berit

Vastus:

Tere,

Igasusuguste punnida ja muhkudega on nii, et isegi vaadates ja katsudes ei saa sageli aru, millega tegu. Kas on kasvaja ja omakorda, kas hea- või pahaloomuline, saab kindlaks teha vaid kasvajast proovi võttes ja seda laborisse saates. Seda saab enamasti teha ilma anesteesiata, sest nõel on peenike ja protseduur ei ole eriti valus. Muidugi kui koer on kuri , siis suukorv ja korralik kinnihoidmine on hädavajalik.

Praegusel hetkel on kõige olulisem, et koer seda kohta ei lakuks. Kui see on lihtsalt mingi põletikuline reaktsioon, siis võib see ka ise ära kaduda, kui koer selle rahule jätab. Kui õnnestub lakkumist paar päeva takistada ja ikkagi ei näita paranemise/kadumise tundemärke, siis peab kindlasti arstile näitama.

Lugupidamisega loomaarst Tiina Toomet


Tagasi