Küsimus:
Tere,mul on väike aga võibolla ka suur probleem, mul on 9 aastane pekingi paleekoer. Ta on kõik aluskarva maha ajanud ja nahk kõik kestendab. Eriti hull on pea ja kõrvade piirkonnas ja kogu aeg sügab ennast. Võtame praegu õlikapsleid juba 2 kuud.
Mida teha, koerast on nii kahju.   

Lugupidamisega FREDY peremees

Vastus:
See kirjeldus paneb arvama, et koeral on nahk juba korralikus põletikus.

Siin on karta, et lihtsalt oomega-rasvhapete lisamisest (õlikapslite andmine) ei piisa. Loomaga peaks pöörduma nahaprobleemidega süvendatult tegeleva loomaarsti vastuvõtule, et võtta maha aktiivne põletik ja sügelus (võib eeldada suhteliselt pikaajalist antibiootikumiravi ja/või ravipesusid, võib-olla kortikosteroide või välisparasiitide tõrjet jms.) ning üritada välja selgitada probleemi algatav põhjus - nt. kirbusüljeallergia, toiduallergia - või mõni harvemesinev seisund.

Kindlasti võib seda probleemi nimetada pigem suureks kui väikeseks :), kuna selline seisund on koerale piinarikas, samuti ei tohi unustada, et nahaprobleemide puhul on diagnoosi panek aega ja uuringuid (ja ka raha) nõudev, samuti on ravi pikaajaline ja nõuab asja tõsiselt võtmist.
Märksõnad:

Tagasi