Küsimus:

Tere lp. Kutsutohter!

Kasutan võimalust Teile maili teel oma väikesest murest rääkida!

Meil on kodus ära-nunnutatud 6 aastane cavaler king Charles spanjel - tore ja rõõmsameelne alati, aga üsna-üsna sageli (eriti õhtuks) kui on palju ringi joostud ja müratud, hakkavad tema suured silmad punetama!

Oleme kutsu tervise suhtes üldiselt väga hoolikad olnud. Kuna töötan ise med.vallas ja eelistan rahvameditsiini, olen tema silmi kummeliteega puhastanud, mõnikord panen talle õhtuti Fucitalmic´ut mõlemasse silma ja see teeb hommikuks asja paremaks!

Siiski küsiks Teilt abi: miks meil need silmakesed ikkagi nii kergesti punetama hakkavad ja millised on raviviisid ja millised on edaspidised ohud kutsu tervisele?

Teid juba ette vastuse eest tänades!!!

Lugupidamisega,
Maimu Tõnnisson

Vastus:

Meie kliiniku silmatohter dr. Kell ütleb alati, et ilma koerale silma vaatamata ta diagnoosi ei pane.

Ja silmavaatamiseks ei sobi ka ükskõik kui hästi tehtud foto. Nii, et käik silmaarsti juurde oleks ilmselt mõistlik millalgi ette võtta küll. Eriti kui peate alatihti Fucitalmicut kasutama. Seda prepaarati ei ole hea ilma silmaarstiga nõu pidamata kasutada.

Väga tõenäoliselt võib teie koer olla kergekujuliselt allergiline ning päeva jooksul konjunktiivile kogunenud tolm tekitabki ärritust ning paneb silmad punetama ning lihtsalt silmade järjepidev loputamine kas kummeli tee, füsiloloogilise lahuse või mõne spetsiaalse silmapuhastusvahendiga hoiabki olukorra kontrolli all. Kuid kuna on võimalikud ka muud tõsisemad probleemid, siis võiks lasta koera ikkagi spetsialistil üle vaadata

dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi