Küsimus:


Tere!

Mul on selline mure, et minu kolme-aastasel taksikoeral Nickyl tuleb väga palju karvu ära. Esialgu arvasime, et kuna on kevad, et siis vahetab karva, kuid karvu tuleb väga-väga palju. Hakkasin muretsema, et hiljuti tõmbasime puugi talt välja, et ehk on tegu borrelioosiga. Loodan väga et sellest lahti saab aga ei ole kindel mis see täpselt on. Loodan kiirelt vastust saada.

Paula Kristel Kaljula

Vastus:


Tere!

Kirja teel on kahjuks võimatu öelda, milles probleem ikkagi täpselt on. Borrelioos siiski karvaajamist ei tekita. Vaadake koer kriitilise pilguga üle. Kui koer sügab end palju, tal on mingeidki nahamuutusi (korbad, tugev kõõm, karvutud alad, naha paksenemine kõhu all, naha tumedaks muutumine kõhu all, häbeme ümbruses emasel koeral, kõrvapõletikku, käppade näkitsemist vms), siis pöörduge kindlasti loomakliinkusse, soovitavalt nahaprobleemidega tegeleva loomaarsti poole. Kui midagi niisugust ei ole ja ka kirbutõrje on korralikult tehtud, siis ilmselt ei ole tegu otseselt ravi vajava nahaprobleemiga.


Teiseks soovitan järele mõelda, mida koer sööb. Kui annate talle odavat poetoitu (Chappi, Pedigree ja kõik muu, mida saab toidupoest), siis võib karvaprobleem olla sellega seotud ja tuleks lihtsalt valida paremate omadustega koeratoit. Kui juba annate talle korralikku toitu, siis võiskite lisada sellele asendamatuid rasvhappeid kas õlikapslite või õlina. Neid saab osta loomakliinikutest.
Parimate soovidega,

Janne Orro
Loomaarst
Janne Orro Loomakliinik
Pikk 64 Tartu
tel 7400941
www.orrokliinik.ee

Märksõnad:

Tagasi