Tehisjalg koerale

Inglismaal lasi koeraomanik oma lemmikule paigaldada bioonilise tehisjala, mis maksab ligikaudu 200 000 krooni (20 000 USD), vahendab BBC.

8,5 aastane bulldog Coali esikäpp amputeeriti eelmisel aastal vähi tõttu ning ta oleks peaaegu magama pandud, kuna teised käpad olid liiga nõrgad, kandmaks Coali keha raskust.

Coali omanik Reg Walker otsis oma koera terviseprobleemi  parandamiseks ka teisi võimalikke lahendusi, makstes tuhandeid naelu tehisjala eest, mis disainiti Coali kudedele sobivaks.

Tehisjalg koerale

Titaaniumist sulam võimaldab jala täielikku sobitumist kudedega, ilma et keha teda hülgama hakkaks. Antud juhul oli tegemist teise sellise operatsiooniga, mis teostati loomale.

Veterinaar Noel Fitzpatricku sõnul kutsuvad teadlased tehisjalga  "uuringute püha graaliks", kuna võimaldab antud konstruktsiooni kasutada tulevikus ehk ka inimeste peal.

Ka koeraomanik Regon tulemusega väga rahul, tema sõnul elab koer nüüd täisväärtuslikku ja kvaliteetset elu. Coal käib peremehega igal pool kaasas, Reg töötab muusikaüritustel turvamehena, peremehe sõnul on ta ainus koer, kes on saanud viibida Royal Albert Halli lava taga.

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.