Küsimus:

Tere.

Meil on kodus 1,5 aastane vene toy terjer.

Tal on olnud juba 2 korda jooksuaeg, esimene jookusaeg möödus nii raskelt , et oli Pärnus Kenno loomakliinikus tilgutite all.

Nüüd teine jooksuaeg lõppes meil 2-3nädalat tagasi, kuid nüüd 5 päeva tagasi märkasime, et koeral on nisad paistes ja sinised. Käisime koeraga ka Halveti Loomakliinikus arsti vastuvõtul, kuid loomaarst ei leidnud selles midagi imelikku. Arvas, et äkki on koer külma saanud või harmoonidega midagi. Välja meile mingeid rohte ei kirjutatud, seega me hoiame koera kõhtu soojas, leotame nisasid kummeliga ja joodame koerale kummelit sisse. Samas soovitati, meil uuesti helistada esmaspäeval loomakliinikusse, sest siis on kirurg kohal.

Koer sööb ja joob ilusti, mängib kassiga jne. Kuid süda siiski valutab tema pärast, millega võiks olla tegu? Lisasin manusesse ka pildi.

Ettetänades, Geiti.

Vastus:


Tere,

Esimesed innaajad võivad olla koerale raskemad nagu koos suurema verejooksuga, nad võivad olla isutud võib tekkida tugev ebatiinus, aga kõik see peaks mööduma koera vanemaks saades st hormoonide järsk tõus ja langus peaks stabiliseeruma.

Öeldakse, et peale teist eluaastat võiksid innaajad normaliseeruda. See, et imetid lähevad turse on tingitud esialgu östrogeenist ja peale innaaja lõppu ovulatsioonist umbes 30 päeva hakkab ajust vabanema prolaktiini, mille tõttu tekibki piim nisadesse.

Kui tegemist on patoloogiaga siis tavaliselt on see seotud kilpnäärmega ja koeral on lisaks tugevale ebatiinusele ka nahaprobleemid. Kui ka need esinevad siis tuleks võtta verd kontrollimaks
kilpnäärme hormoone.

Ebatiinust aga on  võimalik ravimitega maha suruda, et koer ennast paremini tunneks.

Lugupidamisega,
Laura Linntamm

 


Tagasi