Koeraomanik läheb tõesti oma koera nägu

Koeraomanikule näkku vaadates on võimalik üsna suure tõenäosusega ära arvata, mis tõugu looma nad kodus peavad, selgub uuringust.

Uuringu tarvis palusid teadlased ligi seitsmekümnel koera mitte omaval inimestel vaadata neljakümne koeraomaniku fotot ning aimata, millist koeratõugu - labradori retriiverit , puudlit või Staffordshire' bullterjerit - nad omavad, vahendab Delfi LiveScience.

Kuna valida oli kolme koeratõu vahel, siis oleks juhuslik pakkumine andnud õigete vastuste hulgaks kolmandiku. Kuid ilmnes, et õigesti pakuti enam kui pooltel juhtudel.

„See annab tunnistust sellest, et teatud koeratõugusid seostatakse teatud tüüpi inimestega," ütleb uuringut juhtinud Ühendkuningriigis asuva Bath Spa ülikooli psühholoog Lance Workman

Samas aga ei tuvastanud uuring koeraomanike ja nende lemmiku iseloomude vahel otsest sarnasust. „Koeraomanike ja koerte iseloomujooni testides ei leidnud me olulisi kokkupuutepunkte, nii et igasugused ühisjooned on pealiskaudsed."

Samasugust fenomeni on täheldatud ka abielupaaride puhul. Teoorias kiinduvad teineteisesse sarnase iseloomuga inimesed ning mida kauem nad koos elavad, seda rohkem nad välimuselt üksteise moodi lähevad.

Uurimistulemusi esitleti Briti psühholoogiaühingu tänavusel aastakonverentsil.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.