Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kahe kriminaalmenetluse raames kohtu ette mehe ja naise, kellel lasub süüdistus koerte julmas kohtlemises ja loomade surma põhjustamises, vahendab Maaleht.

 

Esmalt peab astuma kohtupinki 47-aastane Kai, kes eeluurimisel kogutud andmete järgi tekitas Harjumaal Nissi vallas oma koerale tahtliku käitumisega pikaajalisi piinu ja kannatusi.

 

Nimelt hoidis naine koera mitme kuu jooksul korteris kinni looma enese väljaheidete sees, võimaldamata koerale normaalset liikumist, toitmist ja muud hoolitsust. Kai ise korteris ei elanud ja käis seal harva. Koer ei pidanud julmale kohtlemisele vastu ja suri tänavu jaanuaris.

 

Teise süüasja raames Tallinnas kohtupinki astuv 34-aastane Andres pani uurimisandmetel kuriteo toime tänavu aprillis Harjumaal Saku vallas, kus tappis julmal viisil väikese koera. Mees kägistas looma esmalt peenikese nööriga ning uputas seejärel koera veetünni. Seejärel viskas mees looma metsatukka.

 

Nii Kai kui ka Andres said süüdistuse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb looma suhtes julmal viisil lubamatu teo sooritamist ning näeb süüdimõistmisel ette kuni aastase vangistuse.


Allikas: Maaleht

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.