Üle aasta Haapsalu tänavail postide küljes seisnud koeraväljaheidete kogumise urnid on linlastele pigem olmeprügi äraviskamise koht, kirjutab Lääne Elu.

Linnakeskkonna peaspetsialisti Triin Tarvi sõnul on linn koerte ja kasside pidamise eeskirjast tulenevalt loonud koeraomanikule võimaluse koerte väljaheiteid panna ettenähtud kastidesse. „Nagu iga lahtise prügikastiga, ei saa me alati tagada, et sinna pannakse ettenähtud liiki prügi,” ütles Tarv. „Loodame, et tasapisi hakkab üha enam teadvustuma, et need kastid on koerte väljaheidete jaoks.”


Kaste tühjendab MTÜ Tööotsijate Ühing. Selle juhataja Taavi Käsk nentis, et urnides on umbes 70 protsenti olmeprügi, mis sinna käima ei peaks.

 

Selleks et lemmikloomaomanikud koerte väljaheideteks mõeldud kaste sihipäraselt kasutaks ning nad looma tagant koristaks, on üks võimalus panna kasti juurde väikesed kilekotid. Nii on see lahendatud paljudes riikides. Tarv leidis, et Haapsalus see ilmselt nii hästi ei toimiks. „Meil on kartus, et poisikesed hakkavad kotte lennutama ja laiali loopima,” ütles ta. „Tallinnas on mõnel pool koerte jalutuspaikades tasuta kotid saadaval. Ka seal kaovad need kiiresti. Inimesed korjavad seal kotte varuks, sest arvavad, et äkki jäävad hiljem ilma.”

 

Tarvi sõnul pole linn kalkuleerinud, kui palju kuluks raha kilekottide muretsemiseks.

Koeraväljaheidete kaste on linnas üleval 15. Tarvi sõnul ostab linn lähiajal kaste juurde. Näiteks soovivad Kastani tänava piirkonna elanikud, et seal kandis oleks urne rohkem. Üks kast maksab 2035 krooni.

 

Kastide tühjendamine linnale eraldi kulu ei too. Koertekastide tühjendusteenust tellime MTÜ Haapsalu Tööotsijate Ühingult koos keskkonnajaamade tühjendamisega. Eraldi arvet kastide tühjendamise eest ei laeku,” ütles Tarv.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.