Koerte kaklusele vahele läinud naine suri (video) Helme vallas Möldre külas suri oma elukohas koerte kaklusele vahele läinud naine, kellele võis saatuslikuks saada šokiseisund.
Kolmapäeval läks 1936. aastal sündinud naine päästma oma lahtiselt jooksnud koera, keda ründasid kaks vabadusse pääsenud suuremat naabripeni. Naine võttis oma neljajalgse sõbra sülle, kuid naabri koerad jätkasid ka süles oleva looma ründamist.
Ühel hetkel vajus naine elutuna maha. Kohalesaabunud kiirabi elustamiskatsed tulemusi ei andnud. Rünnanud koerte peremees oli politsei saabudes kohal ja tunnistas, et tegu on tema loomadega.
Kui memme surma koerad ehk otseselt ei põhjustanudki, siis tema väiksemat kasvu koera oma küll – perenaise toe kadumisel murdsid hullunud penid koerakese maha.


Süles oleva koera ründamise käigus vigastasid koerad ka naise käelabasid, tekitades neile pindmisi haavu. Välisel vaatlusel tuvastati, et naise surma ei põhjustanud mitte koerte tekitatud haavad, vaid vahejuhtumist ajendatud terviserike.

Surnud naise koera rünnanud koerte omaniku suhtes alustas politsei väärteomenetlust ning teda võib karistusena oodata rahatrahv.

Helme valla konstaabli Aleksander Zemskovi sõnul peeti kallale läinud koeri talu ümbritseva aia sees. "Vanamemme majal piiret polnud ja tema koer jooksis ringi vabalt. Kui suuremad koerad oma aiast lahti pääsesid, tuligi õnnetus. Koerte kaklus ja inimese hammustamine toimusid avaliku tee peal ja selle läheduses. Juhtumil olid ka tunnistajad," selgitas Zemskov.

Konstaabli sõnul lubas koerte peremees, et üks purejatest pannakse magama. Teise saatus selgub esmaspäeval, kui mees läheb politseisse ütlusi andma.

"Magamapanekuga sundi ei ole, see on peremehe enda otsus. Ilmselt käis jutt tigedamast koerast. Mehe koer on ka varasematel aastatel hoovist välja pääsenud ja inimesi rünnanud ning peremeres on selle eest ka trahvi saanud. Küll ütles mees, et tal on probleeme olnud ühe oma endise koeraga ja et naabrinaist rünnanud loomadega ei ole midagi taolist varem juhtunud," rääkis Zemskov.
Rünnanud koerte omaniku suhtes alustas politsei väärteomenetluse, mistõttu võib hooletut koerte omanikku karistada rahatrahviga.

Harjumaal tegutseva loomaarsti Sven Müürsepa arvates on puhkudeks, kui koerad kaklevad, raske soovitusi anda.

"Loomad ja olukorrad on erinevad. Rünnanud koera ei pea kindlasti kohe magama panema. On olemas loomu poolest agressiivseid loomi, kuid samas võib iga koer mingi temale teadaoleval ajendil rünnata. Ka oma peremeest. Vanad võtted, nagu vee viskamine, ei toimi, kui loom on rünnakuks end juba häälestanud," rääkis ta. "Kui puuhalgu käepärast ei ole, siis on inimene kahe suure koera vastu astudes tõsise valiku ees – kas vaadata pealt, kuidas neljajalgne sõber maha murtakse või kättpidi lõugu kangutama minna."Allikas: etv24 uudised, SLÕhtuleht , video Seitsmesed Uudised


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #4 crete Ülas 2009-08-17 01:36
mul on ka kõrini lahtistest koertest oma kandis, jalutavad peremehega siis mul väga huvi ei paku on nad lahti või kinni, tean vähemalt kellega tegu on. Aga kui on lihtsalt lahtised koerad tänaval, mida ma siis teen, ei oska paljaste kätega oma koera kaitsta ju.
 
 
0 #3 kriss 2008-05-23 13:15
Tere,
Mina kardan ka hirmsasti koeri. Kas ei ole siis olemas nt mingi pisargaasi koerte jaoks? Tavalist pisargaasi vist ei tohi lasta kui koer ründama tuleb? Või tohib?
 
 
0 #2 Nõus 2008-05-23 03:05
Selge see, et tuleb nõuda, et koerad on rihma otsas. Seda ka koerte endi ohutuse pärast. Minu silmis on alati süüdi see, kellel koer rihmaotsast lahti on.
 
 
0 #1 O 2008-05-23 02:33
Mul on kõrini koeraomanikest, kes hoiavad ja jalutavad oma koeraga lahtiselt.
Mitu korda juba on lahtiolev koer (peremees/naine ise tagapool eemal) minu koera rünnanud, muidugi jooksid nad samamoodi kiunudes ka tagasi. Aga mis siis kui mu koer oleks väiksem?
Vannun, et järgmine kord omanik nii lihtsalt ei pääse.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.