Koerte kiipimise kohustus jätab Pärnu elanikud ükskõikseks
Sellest aastast Pärnus kohustuslikuks muutunud koerte kiipimine ning linna lubadus kallis protseduur loomaomanikele soodsamaks muuta, pole pärnakatest koerapidajaid varasemast aktiivsemalt lemmikuid kiibistama hakanud, kirjutab uudisteportaal Kalev.

Terveksi loomakliiniku juhataja Heli Jürindi ütles portaalile kalev.ee, et Terveksi kliinikus on alanud aastal läinud kiibistamine enam-vähem samas tempos kui varemgi.
Inimesi, kes tulevad lemmikule kiipi panema vaid seetõttu, et see on nüüd kohustuslik ning soodsam, on Jürindi hinnangul suhteliselt vähe.
„On väga palju inimesi, kes lasid juba enne linnavalitsuse nõuet koerad kiibistada, teades selle vajalikkust ja kasu endale,“ märkis Jürindi.
Ta lisas, et varasemaga võrreldes on ehk pisut enam neid koeraomanikke, kes lasevad oma kutsadele kiibid süstida ja lemmiku registrisse kanda muude visiitide käigus.

Lemmikule kiipimisega haiget tegemist koeraomanikel peljata ei tasu, sest kiipimisprotseduur pole loomale valulik. Jürindi sõnutsi sarnaneb kiipimine süstimisega. Tõsi, nõel, millega kiip naha alla kantakse, on siiski jämedam kui tavaline.
„Üsna oluline asja juures on suuta omanikule selgeks teha, kuidas oma looma kinni hoida, et protseduuri saaks võimalikult kiirelt ja ohutult läbi viia,“ märkis Jürindi.

Kiibistamissooviga loomaomanikud peaksid eelnevalt kliinikus aja kinni panema. Kaasa tuleks võtta vaktsineerimispass ja tõutunnistus, sest mõlemasse dokumenti kantakse sisse kiibistamisandmed.

Üle-eestilisse lemmikloomade registrisse kandmise tasu on 180 krooni, mille Pärnu linn võtab enda kanda. Hinnasoodustus kehtib siiski vaid neile, kes on rahvastikuregistri järgi Pärnu linna elanikud. Pärnu kodanikest koeraomanike tasuda jääb kiipimistasu kliinikule, mille hind jääb sõltuvalt kliinikust umbes paarisaja krooni juurde.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 infoks 2009-01-09 18:17
Kui registrisse kandmisega on probleeme, teavitage info@lemmikloom aregister.ee
 
 
0 #1 inge 2009-01-09 15:10
Need kiipiad võiksidperemees tele öelda,et see kiip tuleb lemmikloomaregi stris registreerida.Kui palju on neid koeri,kel on kiip,kuid registreritud ei ole.Ise ju teate.Mul endalgi oli selline juhus.Ka oli Hoiupaiga kampaania ja loomulikult kiipisin ma oma koera seal ära,kuid keegi mulle midagi ei öelnud ning kui ma otsima hakkasin ,siis alles pika asjasse suvenemise peale sain ma oma kiibitud koera korralikult registrisse.Kiipimisel pole ju muidu mingit mõtet.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.