Koerte koor
Kunstnik  Richard Higlett lõi koerte koori, et koos nende abiga lindistada elu päästnud retriiverile mälestuslaul, vahendab BBC.
Mälestuslaul on pühendatud Swansea Jackile, kes väidetavalt päästis 27 inimese elu 1930ndatel aastatel.

Peale 30 koera üle kuulamist pääsesid koori edasi 8 koera, kellega saigi laul lindistatud. Projekti taga olev kunsti heategevusorganisatsioon kirjeldab laulu sõnadega "hüpnootiline ja lummav".

Lindistust miksitakse hetkel ning kooril on plaanis esineda oktoobris inimmuusikute saatel Swansea festivalil.
Grace Davies, kunsti heategevusorganisatsioonist ütles: "Ma pole kindel, mida nad teevad, aga kindlasti on see väärt vaatamist ja kuulamist. See, mida need koerad teha suudavad on hämmastav, ning ma olen kindel, et Richard suudab materjaliga head tööd teha.

Koori koosseisu kuuluvad: Basset hound Edward bassina, Jack Russel terjer Angus tenorina, teda saadavad Yorkshire Terjer Bruno, Collie Zack, Saksa lambakoer Eva, Bichon Frise nimega Hollywood ja Shih Tzude paar Ben ja Buster.
Koerad valiti eelmisel kuul, kui nende ülesandeks oli “laulda” omanike poolt stimuleerituna. Näiteks Angus “laulab” omaniku mobiililt mängitud Bob Dylani loo järgi, Zack aga reageerib, kui ümisetakse lugu "Happy birthday to you".

"Postproduktsioonis tuleb palju tööd, kuid koerad said oma osaga väga hästi hakkama," ütles Steven Stokes ülikoolist, kus lindistus toimus.  Seda, kas lugu ka CD'l ilmub, pole veel avaldatud.
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 hedvig 2008-09-17 15:27
Huvitav kunst, positiivne on see, et pole miksitud arvutiga koeri laulma :-)
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.