Kaks koera maha lasknud jahimees pääses karistusest
Omanike silme all kaks koera maha lasknud Rakvere ettevõtja ja jahimees Mirek Matikainen pääses karistusest, sest prokuratuuri hinnangul ei olnud tegu raske kuriteoga.

Tänavu 22. veebruaril pääses Tamsalu vallas Kullenga külas ketist lahti kaks jahikoera. Loomad jooksid lähedalasuvale põllule ning omanikud hakkasid neid taga ajama, et koerad koju tagasi kutsuda. Sama põllu lähedal tankisid mootorsaani kaks jahimeest, kellest üks oli Matikainen. Mehed väitsid, et pidasid koeri esialgu huntideks. Lähemale sõites said nad aga aru, et tegu on siiski koertega. Matikainen rääkis uurijatele, et kui koerad olid jõudnud neist 50 meetri kaugusele, tundus talle, et loomad tahavad teda rünnata. Kuigi koerte juurde olid jõudnud ka omanikud, kes karjusid, et loomi ei tulistataks, otsustas Matikainen koerad ikkagi maha lasta.

Viru ringkonnaprokuratuur süüdistas jahimeest loomakaitseseaduse järgi looma hukkumise põhjustamises, mille eest saab karistada kuni aastase vangistusega.

Viru Ringkonnaprokuratuuri vastus pani asjad paika ja näitas, kuidas Eestis tegelikult asjad käivad. Prokuratuur leidis, et Mirek Matikainen on küll süüdi, aga tiheda liiklusega maantee ääres tulistamine ja peremeeste silme all koerte tapmine pole siiski nii raske kuritegu, et selle eest kriminaalkorras karistada. Ka rahatrahvi ei tehtud. Jahimees peab tasuma vaid uurimisega seotud kulud. Jahimees peab maksma 1300 krooni koerte lahkamise eest ja riigi tuludesse 15 000 krooni.

Tänaseks on lisaks loomakaitsjatele ka juba täiesti võhivõõrad inimesed Heiti Meriloole ja Toomas Otsale oma abi ja raha pakkunud. Viigu mehed asi kas või Euroopa kohtuni välja, kui Eestist õigust ei saa.

Esimese sammuna on Eesti Loomakaitse Selts Virumaa prokuratuuri otsuse vaidlustanud ja teinud kaebuse riigiprokuratuurile.

Samal teemal:
Kullenga külas lasti omanike silme all maha 2 koera (video)
{mosframe http://video.reporter.ee/iframe2.php?pid=124699073645&id=89117,100%,400}

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #3 beatrice my brand 2009-08-11 22:21
ma ei saa aru miks nad pidid seda tegema!!nad kindlasti tahtsid nad seda meelega!aga kas keegi rääkis,et need koerad olid nendele jahimeestele midagi teinud!!?ei olnud ju!ja just selle pärast ei olnud neil mingit põhjust neid vaeseid koeri tappa!!ma ei tea miks Eesti riigis sellised looma vihkajad elavad!!?neil peaks olema väga,väga,väga suur häbi!!!kuidas nad küll võivad!!!!lihts alt kurb on lugeda!!!!:sad:
 
 
0 #2 aade 2009-07-20 15:38
Häbiasi,kui meie hulgas elavad niisugused mõrtsukad ja saavad 15000 trahvi.See laskmine oli tahtlik tapmine.Hea,et sadagi said,kuid mul on tunne,et selline trahv ajab nad veel vihasemaks.Nende meelest nad lihtsalt lõbutsesid natuke.Noh,püss on käes ja mis seal ikka ,nii tore ju kedagi
tappa.Häbi on elada selliste ebarditega ühel maal.
 
 
0 #1 Triin 2009-07-02 18:00
Olen endiselt arvamusel, et need koerad lasti tahtlikult maha.. nii kahju.. jahimeestel peaks rangem kontroll peal olema, kellele ikka võib püssi kätte anda ja kellel mitte. Olen igasugu kiiksuga "jahimeestest" kuulnud, kuid midagi ette ei võeta, saavad ainult trahvi aga mis kasu sellest.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.