Koertest staarikandidaadid

Üleeile nägid telemaja seinad ühtekokku rohkem karvaseid nähvitsaid kui seal ammu (või kas üldse kunagi) olnud: produtsendid Anne Veesaar ja Jüri Makarov valisid koeri muusikaliosatäitjateks, kirjutab Õhtuleht.
Üks koer telemajja toodud 31 lemmikust saab rolli juba reedel Tallinna linnahallis esietenduvas muusikalis "Nii on meil moes" ning teine detsembri alguses Saku Suurhallis etenduvas "Ooperifantoomis". Veesaar seadis tingimuseks, et väljavalitu peab mahtuma Tõnu Kargile püksi. Mõne neljajalgse peremees teatas castingul lausa uhkelt: "Ja püksi sobib ta väga hästi, sest ta on mul kogu aeg kampsuni all!" Makarovil oli aga vaja lihtsalt väiksemapoolset ja soovitavalt valget kutsat.

Reikop kehastus daamiks koerakesega

Mõni minut pärast väljakuulutatud kellaaega üritavad koeraomanikud ootekoridoris korda säilitada ja lemmikuid rakkes hoida. Enamik nöpsninasid kuuletuvad hästi, ehkki mõni väljendab oma uudishimu häälekalt. Eriline suhtlemisvajadus on Lakyl, kes otsib valjult kontakti tema kõrval peremehe süles kükitava Austraalia siiditerjeriga. Viimane ei tee lakkamatust haukumisest aga väljagi.

Veesaarest-Makarovist kohtunike ees käitub Laky eeskujulikult. Katsejäneseks määratud "Paari" saatejuhi Marko Reikopi kõrval vantsib kutsa väga uhkelt ning perenaise kinnitusel olevat koer ka juba kahes teatritükis kaasa teinud. "Täitsa karjatatav loom," kommenteerib Reikop, kes tituleeritakse kaheliikmelise þürii poolt vanaprouaks koerakesega. "Jaluta, nagu oleksid sa Ines Aru," õpetab Veesaar takka.

Ütle veel, et peremees ei ole koeraga ühte nägu! Kohtunike ette vantsib raskel sammul jässakas Prantsuse buldog Betty, kellele järgneb karusammul peremees. "Oi, kui raske," venitab Anne, kui üritab rahuloleva moega Bettyt sülle krabada. "No see on puhas lihasmass," viskab peremees kõrvalt muigelsui.

"Kus varesed on?"

Eriliseks hitiks kujunevad aga kaks pisikest terjerit, kes nii kiiresti stuudioruumis ringi siblivad, et neil on raske silma peal hoida. "Aga kas nad Ninnule ka reageerivad? Ninnu-Ninnu-Ninnu-uuu," rõkkab Veesaar, mille peale kutsad talle võimsa hooga sülle kargavad.

Ninnutamist saavad kuulda kõik kandidaadid. Mõni ei võta vaevaks sellele reageeridagi ning märgistab hoopis territooriumi. Otsingu lõpupoole on terve ruum juba kutsade pissiloike (mida järjepidevalt ära kuivatatakse) ja muid huvitavaid lõhnu täis, nii et viimastel kandidaatidel on tõsised keskendumisraskused.

Silmahuvi ei paku ainult neljajalgsed. Eriti meeldejääv on üks eakam proua, kes siseneb ruumi valju hädakisaga: "Lopi-iii, kuku-uuu, kus varesed on? Kus varesed on?" Laua taga ootav komisjon ei oska esiti kuidagi reageerida, kuid pahvatab siis naerma ja lisab: "Etenduses varest ei ole!" Reikopiga jalutab Lopi üllatavalt eeskujulikult ning lahkudes kõlab koridorist veel üks eemalduv "Kuku-uuu!".

Muusikalidesse osatäitjateks valitud koerad selguvad neljapäevaõhtuses ETV saates "Paar".

Vaata Õhtulehe videot!

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.