Marta
Sellel laupäeval, 4. oktoobril tähistatakse ülemaailmset loomade päeva, mille eesmärk on pöörata suuremat tähelepanu loomadele ja nende kaitsele. Eestis on päeva eestvedajaks  Pedigree ja Whiskas’i loomatoidu tootja, kes annetab kampaania korras osa oma toodete müügitulust loomade varjupaikadele.

Pedigree ja Whiskasi esindaja Lauri Sild’i sõnul peetakse lemmikloomi küll parimateks sõpradeks, kuid siiski jäetakse Eestis üsna sagedasti oma lemmikloomad varjupaika või veelgi hullem – tänavale. „Lemmiklooma toidu tootjana tunneme omalt poolt kohustust tõmmata sellele probleemile rohkem tähelepanu ning parim aeg selleks ongi 4. oktoober, mil peetakse ülemaailmset loomade päeva,“ rääkis Sild.

Ülemaailmse loomade päeva raames korraldab Pedigree ja Whiskas kampaania, kus iga septembris ja oktoobris  ostetud toidupaki pealt annetatakse üks kroon Eestis asuvatele varjupaikadele. Sildi sõnul töötavad loomade varjupaigad enamasti annetuste ning vabatahtlike töö alusel, mistõttu on iga abi teretulnud. „Meie sooviks on parandada nende loomade elukvaliteeti, kellel ei ole kodu ega armastavat peremeest. Usume, et kampaania raames annetatud iga kroon jõuab just sinna, kus on abi kõige vajalikum,“ lisas Sild. Sild tõdes, et kampaania kindlasti ei lahenda olemasolevat hüljatud loomade probleemi, kuid loodetavasti tõmbab selle suuremat tähelepanu ning aitab parandada varjupaigas olevate loomade olukorda ning igapäeva elu.

Kampaanias osaleb neli suuremat varjupaika  - Pärnu Varjupaik, Ida-Virumaa Varjupaik, Tallinna Loomade Hoiupaik ning Tartu Koduta Loomade Varjupaik. Loomade varjupaigad tunnevad eelkõige puudust sõbralikest loomaarmastajatest, kes viiksid aeg-ajalt koeri jalutama ning käiksid kasse silitamas. Samuti on iga varjupaik tänulik tekkide ja riiete eest, mida saab kasutada kassidele alla panemiseks, lisaks oodatakse ka annetusi, toitu ning kassiliiva. Pea kõigil varjupaikadel on vaja korralikke aedikuid koertele, mis vabastaks neljajalgsed sõbrad ketipiinast.   

Ülemaailmset loomade päeva on tähistatud alates 1931. aastast. See päev ei ole seotud  ühegi riikliku ega eraõigusliku organisatsiooniga, vaid igaühega meist. See päev on kõigi jaoks, kes tunnetavad vastutust ka teiste meie planeedi asukate eest.

Pedigree ja Whiskas on Mars Incorporated brändid. Ettevõte toodab  lisaks kassi ja koeratoidule veel maiustusi ning erinevaid kastmeid. Tuntuimateks brändideks on „Pedigree“, Whiskas“, „Milky Way“, „M&M’s“, „Uncle Bens.“ Pedigree ja Whiskas hoiavad kassi- ja koeratoidu turul liidripositsiooni.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.