Kohila mändide all avati Raplamaa esimene koerte jalutus- ja treeningväljak25. septembril, kell 12 avati Kohila alevis Kapa männikus koerte harjutus-ja treeningväljak, mis on teadaolevalt esimene omataoline Raplamaal, vahendab Delfi.

Avamise puhul toimus koerte näidistreening, väikeloomaarstid rääkisid koerte vaktsineerimise ja kiibistamise vajalikkusest ja võimalustest.

Aiaga ümbritsetud platsi suurus on ca 1300  ruutmeetrit  ning see on keskpaigast eraldatud piirdeaiaga, et mitu koeraomanikku saaks samaaegselt oma lemmikloomal lasta vabalt joosta ning teda treenida. Väljakule paigaldati treeninguinventari hüppamiseks, ronimiseks, slaalomi harjutamiseks; istepingid ja kilekotid ning prügikastid koerte väljaheidete jaoks.

Kogu projekt läks maksma veidi üle 40 tuhande euro, sellest ligi 36 tuhat eurot moodustas PRIA Külade uuendamise ja arendamise investeeringutoetus meetmest saadud toetus. Valla poolne osalus oli veidi üle kolme tuhande euro. Projekti eestvedaja oli MTÜ JCI Rapla, projekti juhtis Helle Mersmaa-Männisalu. JCI (Junior Chamber International ) Rapla abiga on varem Kohilas valminud lastemänguväljak ja kolm randumissilda Keila jõe äärde.

Koerte jalutusväljak on eelkõige vajalik neile koeraomanikele, kel puudub oma koduaed, kuid kes soovivad siiski koeraga jalutada ning tal piiritletud alal vabalt ringi joosta, kartmata  keskkonda reostamata ja ohustamata teiste elanike turvalisust. Koerte jalutusväljaku rajamist toetab PRIA „Külade uuendamise ja arendamise" toetusmeetme kaudu.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.