Küsimus:

Tere.

Mul on 4 kuuse pitbulli kutsikaga.Kõht hakkas vaikselt lahti minema märtsi lõpus.Oli ka toidu vahetus ja arvasin et sellest. Kuna ikka selle uue toiduga(brit care)see kõht paremaks ei läinud siis ostsin uue toidu Carnilove.Andsin pro-kolinit ja tegin riisi kanaga. Ei aidanud.

Pöördusin arstile kes ütles et proove pole vaja ja hakkas põletiku vastaseid süste tegema,siis 3 süsti tehtud ja seis sama hakkas tegema uusi süste mis võisid algul lausa verd väljaheitesse tekitada .Neid sai 5 tk ja samal ajal oli peal spetcifiku seedeprobleemidega koerte toit.kõht tundus et sai korda.

3 päeva oli peaaegu normis juba ja nüüd eilsest saati jälle vedel. Midagi uut toitu ei saanud.sisaldas nüüd ka lima ja vähesel määral verd.

Ussikuuri sai 12 märts ja veel aprillis alles sai kui hakkas teist süsti saama.
Kas te oskate öelda mida edasi teha ? Peaks mingeid proove tegema minema?
Koer muidu aktiivne. Ei oksenda.


Vastus:

Tere,

Kui nii noorel koeral on kõht pikalt lahti ning toiduvahetus ja empiiriline ravi  (katse-eksitus meetod) ei ole aidanud, peaks kindlasti konsulteerima seedehaigustele spetsialiseerunud loomaarstiga, kes teeb kindlasti ka vajalikud uuringud (tõenäoliselt vere- ja roojaproov ning kõhuõõne ultraheli).

Seedeprobleemidele spetsialiseerunud loomaarst dr. Ingrid Hang võtab 2x nädalas vastu Tiina Toometi Kliinikus Tallinnas ja 1x nädalas Maaülikooli Loomakliinikus Tartus.

Lugupidamisega
Loomaarst Tiina Toomet

 

 


Tagasi