koerad
Esimesena räägime koerast, kes maiustas kividega, arvates et need on koertekrõbinad.

Kui springerspanjel Barney hakkas tegema imelikke lõgisemise hääli, viis perenaine ta veterinaari juurde, kus röntgeni abil saadi jälile kahtlase hääle põhjusele.

Veterinaaridel õnnestus operatsiooni käigus eemaldada koera maost kuus golfipalli suurust kivi, päästes sellega Barney elu.

"Barney on õnnesärgis sündinud, et ta sellisest õnnetusest eluga pääses," ütles veterinaar Natasha Bright. "Olgugi, et koerad pole väga valivad selle suhtes mida nad söövad, oli sellise kivide koguse leidmine mkoeradeile kõigile šokeeriv."

"Kui su koer hakkab lõgisema, saad sa kohe aru, et miski on tõsiselt viltu." kommenteeris perenaine Olivia, "Arvatavasti sõi ta kive jalutuskäikude ajal kui me mängisime temaga pulga tagasitoomist. Nüüd peame panema talle suukorvi jalutuskäikude ajaks, et seda uuesti ei juhtuks."

Teine õnnelikult pääsenud kõigesööja neelas alla õmblusnõela.

Beagle Louiet märkas tema perenaine Sue Mitchell nõel suus, kuid koeral õnnestus see enne alla neelata kui ta teda takistada suutis. Ta ruttas veterinaari juurde, kes lõikas koera lahti ja suutis nõela kätte saada enne kui see koera eluohtlikult kahjustada jõudis.

"See on üks sellistest juhtumitest, mida ei oska mitte kuidagi ette näha," ütles Louie perenaine. "Piisab vaid hetkeks eemaldumisest ja õnnetus võib käes olla."

Veterinaari sõnul oleks nõela sisse jätmine olnud eluohtlik, ning see oli vaid õnn, et perenaine koera teolt tabas ja kiiresti kliinikusse ruttas.

Kõige hämmastavam lugu räägib aga koerast, kes neelas alla pulga, mis on 63 cm pikk.

koeradHertfordshire´s elav saksa dogi Hector, kes kaalub üle 70 kg, suutis alla neelata 63 cm pika puupulga.

Omanikud Gerrard ja Pam Panting märkasid ühel õhtul, et Hectoril on suus pulk. Koer lebas rahulikult ja kõik tundus korras olevat, vaid pulgaots paistis suust. Esialgu ei arvatud sellest midagi, polnud see ju esimene kord kui nende dogi puupulka närib. Kahtlused tekkisid alles järgmisel päeval kui Hector ei tundunud enam tema ise olevat. Ilmselgelt tundis ta end halvasti ja ilastas. Otsustati loomakliinikusse minna.

Kui veterinaararstid koerast röntgenpildi tehtud said, ei suutnud keegi oma silmi uskuda. Näidates perenaisele pilti, ütlesid nad, et koer on alla neelanud alla pika puupulga, millest polnud teist otsa nähagi.

Koera opereerimiseks rutati veterinaariülikooli, kus võõrkeha õnnestus eemaldada suu kaudu. Ükski organ kahjustada ei saanud ning koer pääses koju juba järgmisel päeval.

Tõenäoliselt oli Hector pulk suus aias ringi jooksnud ja takistuse otsa jooksnud, mistõttu ta selle alla kugistas.
Loodetavasti ei saa see talle harjumuseks, sest omanikele on see kallis lõbu - oksa eemaldamine läks maksma 2000 naela.

Aastal 2000 õnnestus Moskva veterinaariakeskuse arstidel  elusana kätte saada hamster, kelle oli alla neelanud suur koer.
Ajaleht Moskovski Komsomolets kirjutas, et hamstrit nimega Paksuke pidas koos koeraga oma korteris üks Moskva perekond.

Paksuke elas alati puuris, kuid ükskord otsustas väike peretütar ta jalutama lasta. Koer hakkas hamstriga mängima ja neelas selle ilmselt kogemata alla.


Mõlemad loomad — moskva valvekoer ja hamster — viidi 15 minuti pärast loomakliinikusse. Seal märkasid arstid, et hamster andis ka koera kõhus veel elumärke. Õnnetu koera kõht lõigati lõhki ja sealt tuligi päevavalgele hamster, kes peagi toibus. Ka koer kirjutati paari päeva pärast kliinikust välja.

 


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 meeskond 2008-12-19 20:50
Ossa ! Küll on lood :P
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.