Konkurss „Aasta kõige koerasõbralikum tegu“ toimub heategevusliku koertenäituse BIG Match Show raames juba viiendat korda. Tiitlivõitja selgub internetihääletuse teel, mis toimub 13. septembrist 1. oktoobrini. Oma hääle saab anda aadressil http://www.bigmatchshow.ee/et/konkurss.html.

Tänavu kandideerivad tiitlile:

Võrumaalt pärit Heli Mets ja Merit Jaeski, kes aitasid auto alla jäänud ning raskelt viga saanud kümnekuuse kutsika loomakliinikusse toimetada ning võtsid koera pärast õnnetust oma hoole alla. Heli ja Merit vastutasid looma tervekssaamise eest ning algatasid koos Eesti Loomakaitse Seltsiga koera raviks raha kogumise.

Saaremaal asuva Panga panga sukelduskuurordi töötaja Olev Pihl, kes tõttas kahe kilomeetri kauguselt appi pangalt alla kukkunud ning viga saanud 60-70 kilo kaaluvale koerale ning toimetas looma kummipaadiga panga lähedal asuvale kaldale.

Kilingi-Nõmme õpilasesinduse liikmed, kes aktiivse õpilase Kertu Kore ja õpetaja Saima Tõigasti eestvedamisel aitasid Pärnu kodutute loomade varjupaika. Koolilapsed kogusid loomadele vajalikke tarvikud, toitu ja elektronkaalu,mida varjupaik hädasti vajas.

BIG Match Show patroon Marju Länik tõdeb, et kõik konkursile esitatud kandidaadid väärivad tunnustust. „Tore on näha, et Eestis leidub heatahtlikke inimesi, kes on valmis abivajavatele koertele kõhklemata appi tõttama. Juba traditsiooniks kujunenud heategevusürituse kaudu soovime neid aktiivseid ja tublisid inimesi tunnustada ning ka teistele eeskujuks tuua,“ rääkis Marju Länik.

„Aasta kõige koerasõbralikum tegu“ on tiitel, mis omistatakse isikule või isikutele, kes on oma tegevusega andnud viimasel aastal märkimisväärse panuse Eesti koerapidamiskultuuri ja heade koerapidamistavade edendamisse ning koduta loomade probleemi teadvustamisse ja leevendamisse.

Oma hääle “Aasta kõige koerasõbralikumale teole” saab anda kuni 1. oktoobrini, tiitli võitja kuulutatakse välja 7. oktoobril toimuval BIG Match Show’l. “Kuigi tegemist on konkursiga, siis tegelikult pole võit kõige olulisem. Tänavused kandidaadid, kes paistsid silma nii vabatahtliku tegutsemise, endapoolse initsiatiivi ja loomaarmastuse poolest, võivad end juba praegu võitjateks pidada,“ lisas Marju Länik.

Konkursi „Aasta kõige koerasõbralikum tegu“ algatajad ja läbiviijad on MTÜ Eesti Koeraomanike Selts ja BIGBANK AS, konkurss toimub heategevusliku koertenäituse BIG Match Show raames. BIG Match Show ja „Aasta kõige koerasõbralikum tegu“ toimub paralleelselt kogu Baltikumis.

7. oktoobril kell 12.00 Kristiine Spordihallis kaheksandat korda toimuv BIG Match Show on Eesti suurim iga-aastane heategevuslik koertenäitus. Tänavu lähevad kõik BIG Match Show tulud Tartu kodutute loomade varjupaiga toetuseks.

Koertenäitusel osalemiseks saab end veebilehel http://www.bigmatchshow.ee/et/registreerun.html eelregistreerida kuni 4.oktoobrini.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.