Koolitus - hüpe üle takistuse ehk tõkkeAlgselt peab takistus olema madal. (Tunduvalt madalam, kui koera turi) Takistuse ees antakse koerale käsklus ”hopp” ja koos koeraga ületatakse takistus.

Kui koer on mõistnud, mida talt nõutakse ei ületa peremees takistust vaid läheb selle kõrvalt mööda. Peale takistuse ületamist võetakse koer kõrvale ja jätkatakse liikumist. (Eksamil vähemalt viis sammu, mispeale jääb koolitaja seisma ja koer istub tema vasakujala kõrval. Element sooritatakse eksamil ilma rihmata) Takistuse kõrgust tõstetakse vastavalt koera võimetele.

Takistuse ületamist ei saa hakata õpetama enne 6 elukuud (siis on koera lihaskond, sidemed ja kõõlused küllaldaselt tugevad, et taluda hüppel maandumisega kaasnevat põrutust)

(Kui koer ei taha hüpata võib kasutada maiust teiselpool tõket või siis teist peibutuskoera või teist pereliiget, kelle hõigete peale koer tuleb. Kui esialgne tõke on piisavalt madal ei teki koeral kunagi tõrget.

Viga tehaksegi sellega, et pole lihtsalt reguleeritavat tõket ja seetõttu punnitatakse oma koera üle suvalise tõkke.  Algastmes oleks soovitatav alt täis tõke, kuid hiljem võib kasutada ka alt tühja tõket. Selle aasta shotikate laagris oli näha, et suurt õpetamist polegi vaja - koer on piisavalt intelligentne, et peale mõnda korda kenasti hüpe sooritada.

Autor: Anu Oks

Märksõnad:

Tagasi